Asad je na mierových rozhovoroch ochotný rokovať o všetkom

0
740
Asad je na mierových rozhovoroch ochotný rokovať o všetkom
Ohodnoť článok

53737464 - october 6,2015; hegyeshalom in hungary. group of refugees leaving hungary. they came to hegyeshalom by train and then they leaving hungary and go to austria and then to germany. many of them escapes from home because of civil war.

Asadova vláda je na mierových rozhovoroch ochotná rokovať o všetkom

(TASR) – Sýrsky prezident Bašár Asad uviedol, že jeho vláda je na plánovaných mierových rozhovoroch o Sýrii, ktoré sa majú konať v Kazachstane, ochotná rokovať o „všetkom“. Zatiaľ však podľa neho nie je jasné, kto bude na rokovaniach zastupovať opozíciu ani to, kedy sa budú konať.


Tip redakcie: Netanjahu si myslí, že medzi útokmi v Jeruzaleme a v Európe je spojitosť


Asad je ochotný rokovať aj o úlohe prezidenta

Asad tiež povedal, že prímerie v Sýrii, ktoré sprostredkovalo Turecko a najväčší spojenec Asadovho režimu Rusko, sa porušuje a úlohou sýrskej armády je znovu dobyť územie neďaleko Damasku, kde vzbúrenci kontrolujú hlavný vodný zdroj pre celú sýrsku metropolu. Asadove vyjadrenia, ktoré poskytol francúzskym médiám, priniesla dnes sýrska štátna agentúra SANA. Na otázku, či je sýrska vláda ochotná diskutovať aj o jeho úlohe prezidenta, Asad odpovedal: „Áno, ale môj post je spojený s ústavou. Ak chcú diskutovať o tomto bode, musia diskutovať o ústave.“ Podľa Asada akákoľvek otázka súvisiaca s ústavou musí byť predmetom referenda a prezidenta si musí zvoliť sýrsky ľud.

Čítaj tiež:

10 filmov, na ktoré sa môžeme tešiť v roku 2017

5 top horských túr v juhovýchodnej Ázii

Peking vytvára novú environmentálnu políciu na boj so smogom

ZANECHAŤ ODPOVEĎ