Peking vytvára novú environmentálnu políciu na boj so smogom

0
806
Peking vytvára novú environmentálnu políciu na boj so smogom
Ohodnoť článok

48387435 - asian man wearing mouth mask against air pollution

Peking vytvára novú environmentálnu políciu na boj so smogom

(TASR) – Pekinské úrady sa rozhodli vytvoriť nový policajný oddiel, ktorý by mal bojovať s problémom sústavne trápiacim hlavné mesto Číny – hustým smogom.


Tip redakcie: Nemecko obviňuje Rusko z ďalších hackerských útokov


Peking bude mať smogovú políciu

Ako píše oficiálna čínska tlačová agentúra Sinchua, pekinský starosta Cchaj Čchi sa tento víkend vyjadril, že pátranie novej policajnej jednotky sa sústredí hlavne na grilovanie na otvorenom ohni a spaľovanie odpadkov, ale aj dreva či inej biomasy.

Peking i ďalšie desiatky čínskych miest sú mnoho dní v zimnom ročnom období zahalené do hustého sivého oparu, spôsobeného predovšetkým tisíckami z komínov kúdoliacich tovární a zbytočne veľkým množstvom starých, už opotrebovaných a neefektívnych automobilov.

V najhorších smogových dňoch nariaďujú zodpovedné vládne orgány v čínskych veľkomestách bezpečnostné opatrenia najvyššieho stupňa, zahrňujúce uzatvorenie diaľnic, obmedzenie počtu jazdiacich dopravných prostriedkov či obmedzenie prevádzky fabrík. Vymáhanie dodržovania takýchto nariadení však zostáva stále problémom. Čínske ministerstvo životného prostredia napríklad len pred niekoľkými dňami priznalo, že jeho inšpekčné tímy objavili priemyselné závody, ktoré aj napriek zákazu vo výrobnej činnosti pokračovali.

Čítaj tiež:

Asus Zenbook 3 Deluxe – obrovský hit na CES 2017

Chudoba na Filipínach sa v očiach detí neodráža ani zďaleka

CES 2017: Toyota Concept-i je ako umelá inteligencia na kolesách

ZANECHAŤ ODPOVEĎ