Získajte ojazdené vozidlo bez rizík

0
2173
Zdroj: worradirek / Shutterstock.com

Výroba automobilov narastá, ich výber je tak oveľa rozmanitejší. Čoraz väčší dopyt je aj po ojazdených vozidlách, cenovo prístupnejšie automobily sú pre mnohých totiž oveľa zaujímavejšie. Ako však získať vozidlo z druhej ruky tak, aby ste minimalizovali riziká a nešlo o nemilú skúsenosť?

Kúpa jazdeného vozidla predstavuje výrazne lacnejšiu investíciu v porovnaní s tým novým, ak však nemáte dostatok finančnej hotovosti, môžete tak urobiť aj s pomocou úveru alebo leasingu a získať tým aj viaceré autá na splátky. Mnohých však pri ojazdenom aute odrádzajú obavy z toho, že pôjde o riskantnú kúpu. S autom na leasing či kúpou ojazdeného vozidla po operatívnom leasingu vám riziká ale nehrozia.

Podrobné overenie

Ak zvažujete voľbu ojazdeného vozidla, určite viete, akú dôkladnú kontrolu si auto vyžaduje. Týchto automobilov je ponúkaných v súčasnosti mnoho, o takomto opotrebovanom vozidle ale veľa neviete. O skúsenostiach so stočenými kilometrami, zlým technickým stavom vozidla či zatajením nedostatkov ste už určite neraz počuli a chcete sa tomu oblúkom vyhnúť. Jazdené auto na leasing predstavuje možnosť, vďaka ktorej vám samotná leasingová spoločnosť dôkladne preverí vozidlo za vás. Nezabudnite sa oboznámiť s aktuálnou ponukou lízingu, oproti financovaniu nového vozidla sú pri tom ojazdenom špecifickejšie podmienky.

Nemusí ísť len o autobazár

To, že dopyt po ojazdených vozidlách narastá, potvrdzuje aj prispôsobenie sa ponuky jednotlivých leasingových spoločností. Nemusí ísť totiž len o financovanie vozidla priamo z autobazáru, problematické nie je ani zaobstaranie si vozidla prostredníctvom inzerátu.

Iná možnosť kúpy

Rôzne leasingové spoločnosti v súčasnosti ponúkajú aj predaj jazdených vozidiel po operatívnom leasingu, pričom operatívny leasing na auto predstavuje prenájom vozidla, ktoré po celý čas spadá pod leasingovú spoločnosť. Práve tá je jediným majiteľom auta a pravidelne ho servisuje a vykonáva údržbu. Ak je takéto vozidlo potom určené na predaj, takáto kúpa je tak zárukou, že získate preverené vozidlo s úplnou servisnou históriou a technickým stavom, ktorý bude zodpovedať jeho využívaniu a najazdeným kilometrom.

Čítajte tiež:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ