Výskum podporujúci teóriu, podľa ktorej má voda naozaj pamäť

0
5074

waterrr

Výskum z Aerospace inštitútu Univerzity v Stuttgarte v Nemecku podporuje teóriu, že voda má naozaj pamäť  – toto tvrdenie môže zmeniť pohľad, akým sa na svet pozeráme. Môže to byť naozaj pravda? Mohla by voda v sebe nosiť nejakú stopu energií, ktorým bola v minulosti vystavená alebo je to ďalšie šialené tvrdenie?

Odkiaľ sa toto tvrdenie vzalo

Teóriu prvýkrát predstavil francúzsky imunológ Dr. Jacques Benveniste v kontroverznom článku publikovanom v roku 1988, ktorý vysvetľoval ako funguje homeopatia. Práve pre spojitosť s homeopatiou sa našlo veľa ktitikov a jeho výskum bol pochybný. Benvenistova teória však mala veľmi veľký ohlas. Niektorí ho vychvaľovali, iní zase odsudzovali.

Ak má Benveniste pravdu, mohlo by to zmeniť naozaj veľa vecí, hlavne nášho vnímania. Veď viac ako 70 percent povrchu Zeme tvorí voda. 60 percent nášho tela tvorí takisto voda, z toho 70 percent máme v mozgu a skoro 90 percent v pľúcach. Energia by tak mohla prúdiť smerom z nášho mozgu do tiel iných živočíchov a naopak a zanechávať tak stopy a spájať svet tak, ako sme predtým vôbec netušili. Oceány by mohli na základe zapamätaných chemikálií prepraviť informácie po celom svete. Znie to naozaj skôr, ako z nejakého fantastického románu, vo svete sa však nájde veľa ľudí, ktorí v pamäť vody veria.

Súčasné výskumy

Video ukazuje experimenty s „pamäťou vody“ z Aerospace inštitútu v Nemecku. Výsledky z pokusu s vnorením kvetov do vody z rozličných zdrojov je obzvlášť zaujímavá. Je už len na vás, ku ktorej skupine sa prikloníte, či vám to pripadá reálne alebo ako jeden veľký výmysel.

Zdroje: themindunleashed.org, odewire