Apple riskuje – na trh posiela vynovený iPhone 7

0
1962

Malo ísť o revolučný model, ktorý dvihne úroveň smartfónov o level vyššie. Spoločnosť Apple totiž v snahe poraziť konkurenciu sľúbila, že iPhone 7 prekvapí všetkých užívateľov mobilných zariadení. Recenzenti však pochvalami šetria a len niektorí ho považujú za krok vpred.

Príchod najnovšieho smartfónu od Apple bol avizovaný už v lete, odkedy sa vytrvalo čaká na jeho oficiálne predstavenie. Pre všetkých nadšencov mobilných technológií to bola veľká vec,  nakoľko výrobcovia ohlasovali revolúciu vo výrobe smartfónov. Tá odštartovala len nedávno v septembri, keď boli iPhone 7 so súrodencom iPhone 7 Plus predstavení, no po mesiaci ich predaja to na veľký úspech zatiaľ nevyzerá.

iphone-518101_1920
Ilustračný obrázok

Nová generácia iPhonov

Predstavitelia firmy Apple sľubovali, že iPhone 7 bude úplne novou generáciou smartfónov plnou viacerých prekvapivých noviniek. Po predstavení telefónu verejnosti však prišlo isté sklamanie, ktoré vyplýva z minima zmien. Na druhej strane, menej je niekedy viac a to sa potvrdilo aj v tomto prípade. Aj vďaka tomu môžeme najnovší model iPhone považovať za posun vo výrobe týchto zariadení.


Prečítajte si tiež: Samsung zverejnil bezpečnostné pokyny pre majiteľov Galaxy Note7

Niekoľko noviniek iPhone 7 :

  • nový procesor Apple A10 Fusion umožňuje rýchlejšie a plynulejšie fungovanie
  • tlačidlo Home je dotykové, nie mechanické, a reaguje vibračnou spätnou väzbou
  • lepšie stereo reproduktory zvyšujú celkovú reprodukciu zvuku
  • pri fotení sa stretneme s lepšími fotkami, vďaka optickej stabilizácií obrazu

 Dizajn iba s kozmetickými úpravami

Okrem technických úprav, ktoré majú zlepšiť praktické používanie iPhonov, dokáže k vyššej kvalite smartfónov prispieť krajší a modernejší dizajn. V tomto prípade sme sa však zlepšenia nedočkali, pretože dizajn prešiel iba malými a slabo viditeľnými úpravami. Za zmienku stoja napríklad nové prúžky antén a avizované odstránenie audio jacku, ktoré sa postarali o drobné kozmetické zmeny.


Prečítajte si tiež: Osud vybuchujucého Samsungu: Zastavili predaj aj výmenu modelov Galaxy Note 7

 Apple bojuje aj o dôveru investorov

Budúcnosť iPhonov síce nie je ohrozená a tieto zariadenia sa budú predávať naďalej, avšak problémom sú hospodárske výsledky spoločnosti, ktoré sa podpisujú pod pokles akcií. Na túto situáciu reagujú aj investori, ktorí prestávajú veriť v úspech Apple a radšej vsádzajú na iných výrobcov. Apple tak stojí pred veľkou úlohou, ktorou je boj o dôveru na finančných trhoch, ktorej získanie bude vzhľadom na nie veľmi podarený návrh nového smartfónu dosť ťažké.

Apple iPhone 5S 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Prečítajte si tiež

Google a Facebook chcú postaviť podmorský kábel medzi Hongkongom a LA

GoPro Karma: V jednoduchosti je krása

ZANECHAŤ ODPOVEĎ