Tento jednoduchý trik vám pomôže lepšie spať

0
1381

Štúdia zahŕňajúca viac ako 20 000 ľudí tvrdí, že hydratácia je cesta k dobrému spánku.

Dôvody pre bezsenné noci sa líšia a často súvisia so základnými psychologickými problémami, ale nová štúdia tvrdí, že to môže byť aj tým, že ste deň predtým jednoducho nepili dostatok vody.

Podľa výskumu, ktorý uskutočnili akademici na Univerzite Penn State v Pensylvánii, ľudia, ktorí v noci spali šesť hodín mali výrazne koncentrovanejšiu moč a boli viac dehydrovaní v porovnaní s tými, ktorí pravidelne spali osem hodín, čo je odporúčaná norma.

Štúdia, publikovaná v časopise SLEEP, zahŕňala viac ako 20 000 dospelých v USA a Číne, u ktorých prebehla analýza spacích návykov a vzoriek moču.

Autori dospeli k záveru, že súvislosť medzi kvalitou spánku a hydratáciou má za následok antidiuretický hormón.

,,Tento hormón sa uvľnuje počas spánkových cyklov,“ vysvetľuje hlavný autor štúdie Asher Rosinger, ktorý je asistentom profesora v Penn State.

,,Ak sa teda prebudíte skôr, môže sa vám stať, že vynecháte cyklus, v ktorom sa uvoľňuje väčší podiel tohto hormónu, čo spôsobí narušenie hydratácie tela.

,,Štúdia naznačuje, že ak nebudete dostatočne spať a budete sa cítiť zle a unavene, na ďalší deň, pite viac vody.“

Najlepším spôsobom ako zostať hydratovaný, je piť veľa tekutín počas dňa a vyhnúť sa alebo obmedziť nápoje ako kofeín, čaj a alkohol, ktoré môžu telo dehydratovať.

Ale pokiaľ ide o to, koľko vody by ste mali každý deň vypiť, názory sa líšia, niektorí odborníci naznačujú až štyri litre, zatiaľ čo iní hovoria dva. 

Možno by celkom stačilo, ísť včas do postele 🙂

Čítajte tiež:

7 vecí, o ktorých by ste v práci nikdy nemali hovoriť

Spánok nám vyčistí spomienky. Jeho nedostatok má za následok napríklad cukrovku

7 prekvapivých a vedecky dokázaných spôsobov, ako si zvýšiť kreativitu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ