Pentagon zverejnil videá zachytávajúce UFO

0
2002

Pentagon oficiálne zverejnil tri krátke videá, ktoré ukazujú „neidentifikované lietajúce javy“.

Videá ukazujú, čo sa javí ako neidentifikované lietajúce objekty rýchlo sa pohybujúce pri zaznamenávaní pomocou infračervených kamier. Dve z týchto videí obsahujú členov služby, ktorí s úžasom reagujú na to ako rýchlo sa objekty pohybujú. Jeden z nich špekuluje, že by to mohol byť dron.

Vojenské námorníctvo  uznalo pravdivosť videí v septembri minulého roka. Oficiálne ich teraz zverejňujú, „aby objasnili akékoľvek mylné predstavy verejnosti o tom, či boli zábery, ktoré sú v obehu skutočné, alebo či existuje viac videí,“ tvrdí hovorkyňa Pentagonu Sue Gough.

Tieto zábery boli zverejnené na základe zistenia, že neobsahujú žiadne citlivé informácie a nezasahujú do žiadneho vyšetrovania útokov na vzdušný priestor.

V roku 2017 jeden z pilotov, ktorý v roku 2004 videl jeden z neidentifikovaných objektov, uviedol pre CNN, že sa pohyboval spôsobom, ktorý nedokázal vysvetliť.

„Keď som sa k nemu priblížil … rapídne zrýchlil smerom na juh a za menej ako dve sekundy zmizol,“ uviedol David Fravor vo výslužbe. „Bolo to mimoriadne náhle, ako pinpongová loptička odrážajúca sa od steny. Odrazila sa a išla opačne.“

Pentagon predtým študoval záznamy stretnutí s neznámymi objektami v rámci utajeného programu, ktorý sa začal na príkaz bývalého senátora Harryho Reida z Nevady. Program sa začal v roku 2007 a podľa Pentagonu sa skončil v roku 2012, pretože zhodnotili, že existujú vyššie priority, ktoré si vyžadujú financovanie.

Napriek tomu Luis Elizondo, bývalý šéf klasifikovaného programu v roku 2017 uviedol pre CNN, že osobne verí, že existuje veľmi presvedčivý dôkaz, že nemusíme byť sami“.

Elizondo rezignoval  v roku 2017 na protest proti tajnosti programu a vnútornej opozícii, ktorá ho financovala.

Na svojom twitteri zdieľal, že je rád, že Pentgon oficiálne zverejnil videá, avšak ide len o zlomok dostupných materiálov a výskumov. USA musia vážne a vedecky preskúmať tento a všetky potenciálne dôsledky pre národnú bezpečnosť.

Čítajte tiež: