Panasonic predstavuje nový Full-Frame zoom objektív s makro parametrami pre rad fotoaparátov LUMIX S:

0
1327

Spoločnosť Panasonic predstavuje nový systémový objektív LUMIX S 70-300 mm F4,5-5,6 MACRO O.I.S. (S-R70300) založený na bajonetovom štandarde L-Mount pre bezzrkadlovky LUMIX S. Rad LUMIX S zaručuje nekompromisnú kvalitu obrazu a ponúka fotoaparáty a objektívy určené pre náročných tvorcov statického aj pohyblivého obrazu.

Nový LUMIX S 70-300mm F4,5-5,6 MACRO O.I.S. sa môže pochváliť vynikajúcou kvalitou obrazu naprieč celým rozsahom, čo umožňuje dokonalé zobrazenie mimoriadne pôsobivých fotografií a videí. Ponúka tiež ultra rýchle a presné automatické zaostrovanie a duálnu stabilizáciu obrazu Dual I.S. pre agilitu a mobilitu v širokej škále situácií vrátane športu, zvierat, portrétov, lietadiel a vozidiel.

Objektív nabitý najmodernejšími optickými technológiami sa chváli optimálnou konštrukciou 17 optických členov v 11 skupinách vrátane jednej UED (Ultra Extra-Low Dispersion) šošovky, dvoch ED (Extra-Low Dispersion) šošoviek a jednej UHR (Ultra-High Refractive Index) šošovky. Vďaka tomu účinne potláča axiálnu chromatickú aberáciu pri snímaní v dlhých ohniskách a aj chromatickú aberáciu a skreslenie na širokouhlom konci. UHR šošovka zaisťuje jednotnú kvalitu obrazu od stredu až k okrajom a zároveň prispieva k optimálnym a kompaktným rozmerom objektívu.

Vďaka malej zaostrovacej vzdialenosti 0,54 m*1 aj pri najväčšom ohnisku dosahuje LUMIX S 70-300 mm F4,5-5,6 MACRO O.I.S. maximálne zväčšenie 0,5x (pri 300 mm) a sníma tak na makro v režime foto aj video predmety v polovičnej životnej veľkosti. Kruhová clona s 11 lamelami vytvára nádherne guľatý bokeh v celom rozsahu zoomu.

Dual I.S. je kombinácia O.I.S. (optickej stabilizácie obrazu) a stabilizácia v objektíve (Body I.S.) pri fotoaparátoch radu LUMIX S, ktorá kompenzuje pohyby ruky a umožňuje použiť o 5,5 EV dlhšiu expozíciu*2. Ovládanie funkcií ostrenia s vysokorýchlostným snímačom s rýchlosťou až 480 fps je zárukou rýchleho a vysoko presného automatického ostrenia.

Ale aj napriek tomu je objektív LUMIX S 70-300mm F4,5-5,6 MACRO O.I.S. kompaktný a ľahký, a teda komfortný a mobilný. Robustný dizajn, odolný proti prachu a striekajúcej vode*3, chráni v drsných podmienkach aj pri -10 °C pod nulou. Fluorinová povrchová vrstva na prednej šošovke navyše odpudzuje vodu a mastné nečistoty. Priemer filtra je 77 mm.

Všetky objektívy radu LUMIX S vynikajú výkonom pri nahrávaní videa s mechanizmom, ktorý minimalizuje zmenu uhla záberu pri zmene zaostrenia (tzv. Focus breathing); počas zoomovania je navyše potlačený posun zaostrenia pri zmene clony (tzv. focus shift), takže objekt je vždy zaostrený – pre kvalitu videa na profesionálnej úrovni.

Vo vývoji sú aj ďalšie objektívy pre bajonet L vrátane troch objektívov s nízkym clonovým číslom F1,8, ktoré posilnia rad objektívov pre fotoaparáty LUMIX S a vyjdú v ústrety potrebám našich zákazníkov.

Objektív S-R70300 sa kvalifikuje do programu LUMIX PRO. Program LUMIX PRO je program podpory používateľov produktov LUMIX v okamihoch, keď ich najviac potrebujú. Ponúka celý rad výhod, ktoré členovia môžu využiť nielen vo svojej vlastnej krajine, ale aj keď pracujú v zahraničí (podrobnosti nájdete na www.lumix-pro.com, rovnako ako detailné podmienky, úrovne podpory, krajiny, kde možno program využiť, a produkty, ktoré program pokrýva).

* 1 Na širokouhlom konci spektra.

* 2 Na základe štandardu CIPA [Smer náklonu pitch / yaw: zaostrovacia vzdialenosť f = 300 mm v prípade modelu LUMIX S5].

* 3 Odolnosť proti prachu a striekajúcej vode nezaručuje, že nedôjde k poškodeniu, ak bude objektív vystavený priamemu kontaktu s prachom a vodou.

  • Konštrukcia a technické údaje sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.

Čítajte tiež: