Na čo stavať? Stavte na flexibilné plachtové haly a skladové stany

0
782
Zdroj obrázku: Tatrastany.sk

Rozmýšľate nad tým, ako efektívne, rýchlo a hlavne čo najlacnejšie vyriešiť problémy s nedostatkom krytých priestorov? Skvelou voľbou sú plachtové haly alebo skladové stany.

Plachtové haly ochránia plodiny aj zvieratá

Aj v našich končinách sa čoraz viac popularizujú rôzne alternatívne spôsoby realizácie krytých priestorov. Často ide o oveľa lacnejšiu a flexibilnejšiu cestu, ako bývajú klasické stavebné prevedenia. Ako si teda zadovážiť kvalitnú mobilnú halu? Pre uskladnenie vecí pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami sú vhodné aj plachtové haly.

Disponujú pevnou konštrukciou, a aj napriek tomu, že ide o stanové haly, poskytujú skvelú ochranu pred rôznymi vplyvmi prírody od dažďa až po silnejší vietor. Na výber máte množstvo rôznych rozmerov a konštrukcií. Materiál plachty je PVC s dostatočnou hrúbkou. Využitie nájdu aj pri chove dobytka.

Najväčšou výhodou plachtových hál je fakt, že nejde o trvalé riešenie. Môžete ich kedykoľvek zložiť a tento priestor využiť na iné účely. Nejde však o krátkodobé riešenie. Bez problémov vám poslúžia mesiace či roky, a to aj pri veľmi nepriaznivých poveternostných podmienkach. Zabudnite na náročnú údržbu či zložitú inštaláciu. Veľkým bonusom je minimum ekonomických nákladov na prenájom či kúpu oproti kamenným budovám. Spomenúť ale musíme aj široké využitie:

  • Poľnohospodársky senník
  • Uskladnenie plodín
  • Prístrešok pre zvieratá
  • Uskladnenie techniky a strojov

Ohňovzdorné skladové stany pre maximálnu bezpečnosť

Ďalšou alternatívou sú skladové stany. Disponujú jednou veľmi dôležitou vlastnosťou – ohňovzdornosťou. Poslúžia vám na dočasné krytie vašich dopravných automobilov, motocyklov, k zastrešeniu materiálu pri rôznych prácach, prípadne na dočasné skladovanie tovaru na predaj.

Aj toto môžeme označiť za úsporné riešenie potreby dočasných skladovacích priestorov. Navyše zaberú minimum miesta a nejde o trvalú stavbu a nezaberú vám na pozemku zbytočne veľa miesta. Je tu možnosť umiestnenia klimatizácie či kúrenia, čím sa stávajú vhodnými aj pre prácu v horších klimatických podmienkach. Premiestnenie, zostavenie či rozobratie je podobne jednoduché, ako sme to spomínali pri plachtových halách.

Čítajte tiež: