Milióny telefónov čoskoro prestanú podporovať WhatsApp

0
2265

Staršie verzie Androidov a iOS už nebudú podporovať aplikáciu od 1.februára, niektoré zariadenia so systémom Windows už aplikáciu nepodporujú.

Dôvodom je bezpečnosť používateľov, tým sa odporúča aktualizovať na najnovší operačný systém, ktorý ich smartfón podporuje.

Inak sa môže stať, že po 31. Januári prestanú fungovať niektoré funkcie, pretože sa už pre tieto operačné systémy už aktívne nevyvíjajú.

,,Pre nasledujúce operačné systémy už nemôžete vytvárať nové účty ani overovať existujúce účty“, uvideol Whatsapp v príspevku. „Ak chcete dosiahnuť najlepší zážitok, odporúčame vám použiť najnovšiu verziu systému iOS [alebo Android], ktorá je k dispozícii pre váš telefón.

Apple iPhone (iOS)

Čo sa týka zariadení Apple, akýkoľvek iPhone so systémom iOS 8 alebo starším prestane podporovať WhatsApp koncom januára.

Apple uviedol na trh iOS 9 v roku 2015, čo znamená, že ktokoľvek s telefónom iPhone 6 alebo novším je v bezpečí. Niektoré staršie modely dokážu nainštalovať iOS 8, hoci nie všetky. Toto sú telefóny iPhone, ktoré vyšli pred vydaním systému iOS 8:

  • iPhone 6 / iPhone 6 Plus – dokáže aktualizovať na iOS 9
  • iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 5c – dokáže aktualizovať na iOS 9
  • iPhone 4s – dokáže aktualizovať na iOS 9
  • iPhone 4 a staršie – nedá sa aktualizovať na systém iOS 9 a stratí podporu pre WhatsApp

Android

Zmena ovplyvní ovplyvní všetky telefóny s Androidom, ktoré používajú verziu staršiu ako 4.0.3 – tiež nazývanú Ice Cream Sandwich – ktorá bola vydaná v roku 2011.

To znamená, že budú zasiahnuté smartfóny s operačným systémom Android 2.3.7 (Gingerbread) a starším, to však bude mať vplyv iba na telefóny staršie ako desať rokov.

Avľak mnohé z týchto zariadení, vydaných pred rokom 2011 sa dokážu aktualizovať na novší operačný systém, takže môžete naďalej používať WhatsApp.

,,Bolo to pre nás ťažké rozhodnutie, ale správne rozhodnutie poskytnúť ľuďom lepšie spôsoby, ako zostať v kontakte s priateľmi, rodinou a milovanými pomocou WhatsApp“, uviedla spoločnosť.

Používatelia Androidu vedia zistiť, ktorú verziu operačného systému používajú v ,,Nastavenia“ – ,,Všeobecné nastavenia“ – ,,Aktualizácia softvéru“.

Čítajte tiež: