Ako si zlepšiť ťažký deň

0
2039

nalada2

Máte za sebou ťažký, nepríjemný deň a potrebujete pár návrhov, ako ho zlepšiť? Nech sa páči!

Ticho

Vypnite. Úplne. Doprajte si chvíľu ticha. Niekedy samotné ticho lieči. V tichu sa vám usporiadajú myšlienky a je to príjemný relax.

Káva + čokoláda

No existuje niečo lepšie? Povedzme si to rovno, nie! Jasné, že táto dvojka je proti všetkým vašim fitness cieľom, ale raz za čas, keď si to okolnosti naozaj vyžadujú, vám to určite neublíži. Čo vás nezabije, to vás posilní… A káva s čokoládou vás jednoznačne posilnia. Navyše, potvrdzujú to aj niektoré štúdie. Len si to pekne vychutnajte!

Cvičenie

Nie ste kávičkár? Choďte si teda zabehať, zaplávať, s kamoškou na zumbu, alebo si dajte doma v tichu Pilates. Cvičením sa vylučujú endorfíny, čo sa vám po ťažkom dni zíde. Nechce sa vám? Prekonajte sa a radosť po cvičení bude o to vyššia. Uvedomujte si každý nádych, každý pohyb, každý sval. Nemyslite na nič, len na svoje telo a na to, že niečo pre seba robíte.

Kultúra

Mnohí nemajú čas na umenie a kultúrne pôžitky. Doprajte si niečo nové a choďte do divadla, na balet či na operu. Pekne sa „nahoďte“ do gala a potom si užívajte pochvalné komplimenty. A, samozrejme, aj ten balet… Ak vás divadlo neláka, zájdite do galérie. Po ťažkom dni vám to pomôže prísť na nové myšlienky. Alebo choďte na koncert, či verejné čítanie z knihy. Uvidíte a zažijete niečo nové, spoločensky sa vyžijete a možno spoznáte niekoho zaujímavého.

nalada

Film

Niet nad smiešne komédie! Ak máte za sebou náročný deň, nebolo by rozumné sa púšťať do pozerania filmov, ktoré vám svojou myšlienkou nedajú spať dva dni. Vyberte si nejakú odľahčenú komédiu a zabavte sa (na možno niekedy trápnych vtipoch). Ak už na film nemáte čas, ale youtube je vaším bežným spoločníkom, nájdete tu množstvo rôznych vtipných videí. Každého baví niečo iné. Či sú to roztomilé zvieratká, smejúce sa bábätká, vtipné pády, nepodarené svadby, alebo obľúbené talkshow, napríklad od Jimmyho Kimmela alebo Ellen DeGeneres. Klikajte a bavte sa!

To, čo máte najradšej…

Ak vás nič z doterajších návrhov neoslovilo, jednoducho spravte to, po čom vaše srdce piští najviac. Choďte do wellness, zavolajte niekomu blízkemu alebo sa stretnite s priateľmi, upečte svoj obľúbený koláč alebo len choďte spať a ráno sa zobuďte do úspešného nového dňa…