Zaplatili viac ako 38 dolárov za “párkovú vodu“ , ktorá im mala pomôcť schudnúť

0
1533
Ohodnoť článok

Pochybné diéty, ktoré sľubujú rýchly a jednoduchý úbytok hmotnosti – „párková voda“ je však z nich najpodivnejšia.

Nefiltrovaná voda, ktorá vám ostane po uvarení párkov bola predávaná na festivale Car-Free Day vo Vancouveri, Britskej Kolumbii za 38 dolárov.

Sľubuje, že vám pomôže schudnúť, zvýšiť mozgovú funkciu, vyzerať mladšie a zlepšiť vitalitu – znie to až príliš dobre na to aby to bola pravda.

V skutočnosti bola voda podvrh, ktorý vyrobil Douglas Bevans, generálny riaditeľ spoločnosti Hot Dog Water, aby tak urobil vyhlásenie o zavádzajúcom marketingu v oblasti zdravia.

Bevans uvideol, že proteíny z vody po párkoch pomáhajú vášmu telu absorbovať obsah vody, sodík a všetky látky, ktoré potrebujete doplniť po cvičení. ,,S pomocou výskumu a ľudí s vedeckými poznatkami sme vytvorili najlepšiu verziu párkovej vody, akú sme vedeli.“ Doplňovanie elektrolytov po cvičení je dôležité, ak sa veľa potíte – ale párky nie sú spôsob, ako to urobiť.

Párkovú vodu podporovalo aj veľa „profesionálov“ vrátane výživovej poradkyne, ktorá získala Nobelovu cenu, doktorky Cynthia Dringus, ktorá povedala: ,,Párková voda je nová kokosová voda!

Ale pod všetkými falošnými tvrdeniami ste si mohli prečítať text malými písmenami: ,,Párková voda vo svojej absurdnosti dúfa, že povzbudí kritické myslenie týkajúce sa marketingu produktov a jeho významnú úlohu, ktorú zohráva pri nákupe spotrebiteľa.“

Nedostatok vedeckých dôkazov o pravdivosti účinkov „párkovej vody“ nezabránila ľuďom minúť  38 dolárov za fľašu, čo potvrdilo Bevansov zámer. Hoci si niektorí ľudia uvedomili, že išlo o vtip, podľa Bevansa veľa ľudí prejavilo záujem. ,,Pili ju celé hodiny“, povedal. Minuli sme asi 60 litrov párkovej vody.

Bevans minul približne 1200 dolárov na fľaše, štítky a branding v nádeji, že ľudia si uvedomia o čo mu ide a ušetria minuté peniaze na drahšie „raw“ alebo inteligentné vody, alebo čokoľvek nemá žiadne vedecké pozadie, ale je len súčasťou veľmi pôsobivého marketingu.

Čítajte tiež:

Konečne vieme čo sa nám pes snaží povedať keď sa …

Vedci odhalili, že za pocit hladu vo vás vyvoláva…

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ