Z policajnej akadémie vylúčili takmer 30 študentov, ale až teraz

0
1662

Polícia ČadcaNaše médiá dnes informujú o čistkách na policajnej akadémii. Podľa viacerých zdrojov na čele s TV TA3 bolo zo školy na rovinu vyhodených 29 študentov, ktorí sa tam dostali neprávom a na školu sa dostanú tí, čo plnoprávne a svedomito splnili podmienky prijatia. Senát akadémie odvolal troch zamestnancov. Konkrétnym vyvoleným študentom mali napomôcť k získaniu miesta na škole podvodnými testami, náhradou ich reálnych ukážok vedomostí. (ilustračná foto)

Ale až teraz!

My dodávame, že náš mrzí veľmi pomalé odhaľovanie. To, že na školu sa dostávajú synovia majetnejších, kamarátov rektorov, ľudia po známosti, že vôbec na školu prijmú v slušnom počte tých s konexiami, sú dávno známe. Človek by musel byť hlupák a zároveň sprostý, ak by veril po toľkých osobných skúsenostiach rôznych uchádzačov o miesto na škole, že sa tam dá dostať jedine poctivo a najmä s ukážkou reálnych vedomostí. Z nemenovanej strednej školy v Bratislave chceli pred niekoľkými rokmi prejsť na policajnú akadémiu traja. Ani jeden s konexiami a napriek tomu že každý ukázal rôzne schopnosti, jeden dokonca naozaj nadpriemerné, podstatne ako vždy, dostali sa tam skôr zvláštne typy mladých ľudí, ktorí sršali sebadôverou, akoby bolo všetko v poriadku. Nasledoval list s informáciou, že ten parádny výkon skrátka nestačil – lebo boli aj lepší. Toľko hovorí stará dobrá historka troch priateľov, ktorá žije dodnes.

Ďalšia zaujímavá téma je jeden žiaľ fakt. Policajtov syn sa pri snahe dostať na akadémiu na ňu aj vždy dostane. Je to zvláštny jav, ktorý sa objavuje dokonca aj vtedy, ak by synátor nemal dostatok vedomostí. Lenže toto je verejné tajomstvo, vec, ktorá tu existuje už niekoľko rokov. Možno tieto dva prípady len vytvorili ľudia pre svoju nespokojnosť a zbabranú túžbu byť policajtom. Ešte nepíšem o tých, ktorí sa stali policajtmi a sami priznali s úsmevom, že „to treba mať dobrých priateľov a vážiť si ich“. S niečím takým vyšlo na svetlo už nemálo ľudí. Lenže koľkým fakt dobrým potenciálnym policajtom sa takto znemožnila cesta z a prácou, v ktorej by boli dobrí?

Hovorí sa, že s poctivosťou ďaleko nezájdeš. Keď však niekto niečo chce nepoctivou cestou, ani tu cesta nevedie. Tak kadiaľ teda?