Voľné pracovné miesta, pracovné portály a hľadanie práce online

0
11813

Pracovné miesta: Dnes sme si pre vás pripravili malý rozcestník toho, kam môžete zájsť v prípade záujmu o zmenu pracovného miesta, či nájdenie si práce. Ako v mnohých oblastiach, aj tu našiel internet svoje využitie, keďže môže pomôcť sprostredkovať prácu, najmä ak je systém správne spravený. Najznámejšou a najväčšou voľbou, kam mieria mnohí Slováci, sú najznámejšie pracovné portály, ktoré umožňujú aj zasielanie ponúk na email. Sami sa pritom na portáli musíte zaregistrovať, pod svojim skutočným menom a so svojimi skutočnými údajmi.

macbook-606763_640

Pracovné miesta

Jeden z najväčších a najvýznamnejších na Slovensku je Profesia.sk, prípadne Kariéra na Zoznam.sk a Job.sk. Ich zoznam nájdete aj nižšie. Pripájame aj zoznam stránok, ktoré vám môžu pomôcť nájsť prácu v prípade záujmu aj v Čechách a Rakúsku.

TIP: Pokiaľ chcete otvárať viacero ponúk, držte na klávesnici v ľavo dole CTRL a klikajte na odkazy. Budú sa vám otvárať v záložkách a ich zoznam sa vám nestratí.

O niečo menšie, aj tematické portály:

České pracovné portály:

Pracovné portály a ponuky v Rakúsku:

Celý svet

Personálne agentúry, ktoré ponúkajú pracovné miesta
Personálne agentúry sú iná forma získavania zamestnancov pre firmy a zároveň forma nájdenia práce pre záujemcov o prácu. Spoločnosť sa priamo zaoberá výberovým konaním a hľadaním vhodného kandidáta. Často tieto agentúry disponujú databázov záujemcov o prácu, čiže aj vy, ak hľadáte prácu, môžete svoje údaje poskytnúť takýmto agentúram, ktoré s nimi budú naďalej narábať výhradne za účelom nájdenia vám práce. Všeobecný model takéhoto nájdenia práce by záujemcu o zamestnanie nemal stáť nič. Ide o službu zaplatenú zamestnávateľom. Aj vy sami sa môžete rozhodnúť kontaktovať personálne agentúry, aby vám našli prácu. Vaše údaje si potom ponechajú na dohodnuté obdobie, aby Vás mohli kontaktovať, keď nájdu vhodnú pozíciu. Hľadajte pracovnú agentúru vo svojom okolí, prípadne na pracovné agentúry veľmi rýchlo narazíte pri hľadaní zamestnania v rôznych pracovných portáloch, kde pod hlavičkou agentúry hľadajú miesto an popisovanú pozíciu, ale neuvádzajú v ktorej spoločnosti. To je možno mínus v tom, že neviete, o akého zamestnávateľa ide a nemôžete tak vedieť, že práve s touto značkou sa budete vedieť stotožniť.

Medzi najznámejšie agentúry patrí napríklad

V každom prípade však preverujte miesta, kde odovzdávate svoje životopisy a osobné údaje. ak posielate životopis priamo konkrétnym spoločnostiam, nezabudnite si spraviť prehľad o tom, kam ste ich poslali a kedy. Neskôr vám to môže výrazne uľahčiť dilemu, či bol poslaný na túto adresu, alebo nie.