Vodiči pozor! Pokuta za neočistené auto (nielen od snehu) je 60 EUR

0
1970

Jeden z častých problémov na cestách v zimnom období je nedostatočný výhľad z auta pre zasnežené okná. Problém, s ktorým sa napríklad v Bratislave nestretávajú často a predsa v tomto zimnom období niekoľko krát prekvapilo obdobie hustejšieho sneženia, je problémom pre viacero strán. Pre vodiča, pretože má malý výhľad, ale aj rizikom pre iných vodičov na ceste a to hneď z niekoľkých dôvodov. Neočistené vozidlo a vodič v ňom nie je tak pozorný a ohľaduplný voči ostatným a spätné zrkadielko v automobile má predsa svoju funkciu. Druhým je fakt, že halda snehu na streche pri zrýchlení, alebo zafúkaní vetra padá na vodiča za ním. Nie sú výnimočné prípady, kedy je na streche tvrdý ľad a vodič vzadu dostane šupu po skle a kapote.

neocistene vozidlo pokuta policia

Horšie prípady sú Avie a dodávky so zamrznutým ľadom na streche, ktorý vypáli po streche auta vzadu. Pri vyštartovaní po zelenej na križovatke, alebo aj prudkom zabrzdení, by sme sa skôr divili, keby sa tento ľad na streche udržal. Ide o viacero situácií, ktoré mnohí vodiči podceňujú. Spravili sme si malý prieskum toho, aký je pomer medzi pokutou a cenou malých nástrojov na očistenie vozidla.

60 € na pokutu, alebo 3 € za škrabko-metlu?
Jednoduchá otázka ponúka jednoduchý pohľad. Polícia za neočistené vozidlo inkasuje 60 EUR. Pritom za metličku nemusíte dať viac ako 3 EURÁ. Škrabky sa pohybujú od niekoľkých desiatok centov do jedného eura. Niektoré firmy ich používajú ako reklamné predmety a tak sa k nim dá dostať aj v rámci reklamných kampaní firiem.
Naozaj kvalitnú škrabku ako odolnú kombináciu metly a škrabky kúpite do 10 EUR. Inak je však štandardná cena za škrabko-metlu 3 EURÁ v rôznych internetových obchodoch, ale aj pri dobro hľadaní v rôznych potrebách a supermarketoch.

Foto: ilustračné foto vodiča, ktorý vidí len to, čo má pred sebou

ZANECHAŤ ODPOVEĎ