V Bratislave kalamita II. stupňa a na cestách magori na neočistených autách

0
2523

Cesty doprava sneženie odhŕňač auto ©V Bratislave šialenstvo a chaos. Husté sneženie, ktoré prinieslo neželanú nádielku miestami až 30 centimetrov dnes spôsobilo vyhlásenie II. kalamitného stavu. To znamená, že celý deň budú v prevádzke cestárske autá zimnej údržby. Na bratislavských Dlhých Dieloch nepremáva autobusová doprava, v Petržalke sa autá brodia snehom, keďže na niektorých mestách cesty videli odhŕňače naposledy možno včera, naopak vo Vrakuni a v niektorých častiach Ružinova na vodičov ráno čakali upravené cesty, no rýchle husté sneženie za pár minút i tak začali dvíhať sneh hore. Snehové maslo na cestách v centre Bratislavy spôsobilo zhoršené brzdné vlastnosti áut, pred semaformi sa tak spomaľovalo rovnako, ako sa pomaly vychádzalo pri vyrážaní na zelenú. Zdržanie počas dnešného rána sa odhaduje od 40 minút aj do viac ako hodiny. Napriek týmto zhoršeným podmienkam sa predsa našli dnes ráno šialenci, ktorí spôsobili niekoľko kolízií a situácií. Na cestách niekoľko havárií, v Kalinkove pri Hamuliakove dokonca až viac ako 4 autá v sebe, čo spôsobilo na chvíľu úplné ochromenie cestného ťahu.

Tu je prehľad tých konkrétnych udalostí, o ktorých sme sa dozvedeli, alebo sme ich priamo zažili a týkajú sa klasického problému so snehom na autách:

  • Z pruhu do pruhu bez smerovky, alebo možno aj so smerovkou, ale to sa nedalo vidieť, pretože jediné, čo bolo na aute odhrnuté bolo čelné sklo. Veľký čierny terénny Mercedes s kupovanou EVČ si to skrátka prepálil tam, kde voľno nebolo a nezaujímalo ho, či na boku, kde pre zasnežené okno nevidí, niekoho má.
  • Ďalší magor na svetlom aute. Ani on nepozná smerovky, no v jeho prípade neblikla ani jedna a ani raz. Tento sa hral na slalomára, v čase, kedy jeho frajerinu ťažko ubrzdia tí, okolo ktorých sa preženie, ignorujúc, že vodič môže zareagovať rôzne. Už v spätnom zrkadle bolo vidieť, že tento magor kašle na nejaké pravidlá cestnej premávky. Z pruhu do pruhu medzi autami a bez nejakej signalizácie. EVČ zasnežené, okná tiež, čo vlastne tento vodič videl, keď takto riskoval? Ten hneď ako pred nami na 20 metrov voľný kus cesty vypálil, strhol sneh zo strechy a vodič v aute za ním chvíľu nevidel nič. Len dúfal, že sa nenájde ďalší blbec, ktorý vojde mimo prechod teraz! do cesty. Na fotografií zasnežené auto v popredí.

    Kalamita na cestách doprava Bratislava
  • Šialená ženská zo sídliska pri Štrkoveckom jazere vychádzala na hlavnú cestu smerom na centrum. Bežne by človek vychádzajúci z takejto cesty na hlavnú pribrzdil. Nie, táto žena začala brzdiť až keď jej predok trčal na hlavnej ceste, po ktorej išli autá. Jej odrazu uvedomelá nutnosť brzdiť však na snehu auto nezabrzdilo tam, kde si myslela, že zastane. Predku auta na ceste sa len tak tak vyhla tehotná vodička iného auta, ktorej táto ženská vpálila do cesty. Nebolo by z toho veľkej škody, no i tak zdržanie pre papierovačky poisťovni. Nakoniec však nebolo ani tak zarážajúce to, akým spôsobom brzdila a kde sa strčila ako fakt, že kto sedí za volantom bolo vidieť až spredu. Na streche snehu na celého snehuliaka, na bočných oknách aspoň do polovice ďalší sneh a aby toho nebolo dosť, zasnežené mala vlastne celé auto okrem predného skla a po jasných svetlách a EVČ nebolo ani stopy. Na fotografii zasnežené auto vľavo.

    Kalamita na cestách doprava Bratislava

Chodcovia ako ďalší hazardéri na cestách
K tomu si pridajme neuveriteľne absurdné pokusy dôchodcov, ktorí prechádzajú cez cestu aj na miestach 10 metrov vzdialených od prechodu pre chodcov tam, kde to ledva ubrzdia a spôsobia ďalšiu kolíziu. Nezáleží, na ktorej ceste, skrátka sa chodci ocitnú náhle v ceste a myslia si, že pomaly idúce auto jednoducho pribrzdí. Omyl, zatrúbite na staršiu pani s fialovým klobúkom a ešte vám do pneumatiky trepne palicou.

Zhodnocujem, že dnešný deň v Bratislave je šialený, plný magorov a bláznov. Hazardérov, ktorí si nedokážu vyčleniť poondiatych pár minút, ak nie len jednu na odhrnutie auta. Neočistených áut dnes ráno a ešte stále môžete nájsť mnoho. Zaujímavé je, že na parkoviskách môžete aj teraz nájsť mnoho čerstvo zaparkovaných áut s odhrnutou kľučkou, dvoma oknami a tu aj skončíme.