Vlaková havária v Bratislave, zrazili sa dva osobné vlaky

0
1634

Dva osobné vlaky idúce tesne za sebou sa zrazili neďaleko bratislavskej Hlavnej železničnej stanice. Jeden z vlakov prichádzal z Nových Zámkov, druhý zo smeru Šaľa. Zranených bolo približne 20 ľudí. Najviac práce mali záchranári a hasiči s vyslobodzovaním rušňovodiča z druhého vlaku. Na mieste boli sanitky a záchranári, ktorí sa snažili urýchlene dostať ľudí preč. Vážnejšie zranených je len niekoľko ľudí. Nikto na šťastie nezomrel. Podľa slov cestujúcej Janky vlak nešiel príliš rýchlo, no náraz bol rachotom, ktorý pohádzal s ľudmi. Niektorí ľudia kričali, iní boli od prekvapenia ticho a pobrali svoje veci. Ľudia nevedeli, či môžu z vlaku vystúpiť a ako, aby nebol problém s výstupom len tak hocikde. Prvé sirény a záchranári už však usmernili celý priebeh prác, ako aj všetka doprava v okolí bola pozastavená. Nešťastie sa stalo v menej prístupnom mieste od cesty.

Najhorší možný čas
V piatok poobede je ten najhorší čas, kedy sa môže niečo podobné stať. Mnohí mladí mierili domov zo škôl, z práce a podobne. Najväčší nápor je na dopravu práve v piatok. Celé hodiny niektoré vlaky mimo smer do Žiliny stoja na nástupištiach aj vo večerných hodinách, pričom cestujúcich neinformujú železnice o stave a čakaní, čo je na Slovensku bežné. Zúfalých je aj niekoľko študentov, ktorí mieria priamo na sever Slovenska, no vrátili sa na internát a k priateľom.
Dá sa očakávať, že ešte niekoľko hodín bude prebiehať vyšetrovanie a odpratávanie poškodených vlakov do depa na ďalšie skúmanie a opravu. Podľa získaných informácií železnice riešia alternatívne stanice, napríklad vo Vajnoroch.