Trojpásiková značka: Viete, ako vznikla značka Adidas?

0
2642

Značka Adidas nepochybne patrí k najznámejším módnym a obuvníckym značkám vo svete. Od založenia Adi Dasslerom, začiatkom minulého storočia, prekonala veľký vývoj a stala sa globálnou spoločnosťou.

Ako sa to začalo?

História značky Adidas sa začala písať vďaka Adi Dasslerovi. Ten si svoju prvú dielňu postavil v roku 1920 v matkinej bývalej práčovni. Neskôr mu s firmou Dassler Brothers Shoe Factory začal pomáhať brat Rudolf. Kým ostatné továrne bankrotovali, Dasslerovci zvýšili zisky. Rudolf sa staral o výrobu a Adi zase navrhoval úspešné topánky.

Prvý medzinárodný úspech zaznamenali na Olympijských hrách v Amsterdame v roku 1928. U športovcov sa tešili ich topánky veľkej obľube a doteraz topánky Adidas Originals nosia slávni a úspešní športovci.

Dvaja bratia, dve značky

Postupom času sa bratia rozdelili a každý rozbehol svoju vlastnú firmu. Adolf Dassler založil Adidas a Rudolf Dassler zase značku Puma. Dodnes majú obe firmy sídlo oproti sebe v rodnej obci Herzogenaurach. Značka s tromi pruhmi sa zakrátko stala jednou z najznámejších na svete. Po smrti Adiho sa vedenia firmy ujala jeho žena Käthe a syn Horst. Úspech značky stále rástol. Oblečenie, lopty, topánky Adidas Originals, ako aj ďalšie ich produkty vidno vo všetkých možných športoch.

Nákup firiem

Firma Adidas kúpila viacero iných firiem. Prvou bola firma Salomon, s ktorou získala outdoorové vybavenie aj na zimné športy a ďalšie technológie. Značka je stále symbolom vysokej kvality a technológií. Ďalšou bola spoločnosť Maxfli, ktorá sa zameriavala na výrobu potrieb na golf. Veľkou udalosťou bolo v roku 2006 prevzatie firmy Reebok. To umožnilo v ďalších rokoch predovšetkým expanziu do ďalších športových odvetví.

Čítajte tiež:

Adios, ružová. Nadišiel čas žltej

Koloniálny štýl bývania nielen pre cestovateľov

10 rád, ako sa zbaviť nervozity

ZANECHAŤ ODPOVEĎ