Toto sú najnebezpečnejšie sexuálne polohy

0
9192

Podľa doktorov je misionárska poloha druhá najnebezpečnejšia zo všetkých.

V istej štúdii venujúcej sa impotencii sa vedci zamerali na súvis medzi sexuálnymi polohami a závažnosťou zlomenín penisu u heterosexuálnych mužov.

Jednotlivé polohy potom zoradili podľa toho, ktorá z nich predstavuje pre mužov najväčšie riziko.

Jednoznačným „víťazom“ sa stala poloha odzadu (na psíky), ktorá môže až za 41% zlomenín penisu. Na druhom mieste skončila misionárska poloha a na treťom poloha, kedy je navrchu žena.

Štúdia nadväzuje na nedávny výskum najpopulárnejších sexuálnych polôh v Británii. Zaujímavé je, že poloha odzadu vedie aj tu: každý štvrtý Brit ju uvádza ako svoju vôbec najobľúbenejšiu pozíciu. Na druhom mieste sa ocitla poloha so ženou hore (23%) a na treťom mieste misionár (21%).

„Rozdiely v závažnosti zlomenín boli porovnateľné u polôh zozadu aj misionár. Poloha zozadu však mala za následok horšie zlomeniny ako poloha so ženou navrchu,“ vyjadril sa jeden zo spoluautorov štúdie.

Štúdia sa opierala o údaje vyzbierané od deväťdesiatich pacientov, ktorým bola diagnostikovaná zlomenina penisu. Ich priemerný vek bol 39 rokov.

Tak teda… opatrne?

Čítajte tiež:

5 najpodivnejších sexuálnych porúch

16 krokov k tomu, aby vás ľudia mali radi

Ako spoznať „zlatokopku“ – 15 varovných signálov


Zdroj: http://www.independent.co.uk/life-style/love-sex/sex-positions-dangerous-missionary-doggy-style-safe-penile-fracture-a7949886.html

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ