Zoznam: Tieto knihy sú pre vás ideálnymi spoločníkmi na letnú dovolenku

0
3622

Začína čas dlhoočakávaných dovoleniek, výletov a dní plných relaxu. Využite aj tento čas na niečo, čo vám vráti stratenú pohodu, čo vás prenesie do iného sveta a na iné myšlienky. Knihy! Mnohí z nás nemajú počas hektických pracovných dní čas vytiahnuť knihu a čítať, takže letná dovolenka je ideálny čas, keď môžete dohnať to, čo ste počas roka zameškali.

knihy na letnu dovoelnku - tipy - clanok

Niet nad klasiku

Každý deň vychádzajú stovky a stovky nových knižných titulov, kníhkupectvá sú zahltené novinkami a vy neviete čo skôr? Vráťte sa k starej, dobrej, večne aktuálnej klasike! Prevetrajte stránky Shakespeara, najmä jeho komédie s vycibrenými slovnými hračkami sú skvelé! Pre zasnívané dámy bude ideálom Jane Austen s jej romantickými hrdinkami (Pýcha a predsudok, Rozum a cit, Emma…). A na dovolenkové čítanie, na ktoré nepotrebujete intelektuálny arzenál, len pohodovú atmosféru, je výbornou voľbou aj americký spisovateľ Francis Scott Fitzgerald. Oddýchnite si pri jeho poviedkach alebo krátkej knihe, podľa ktorej bol natočený známy film Veľký Gatsby.

Pre chvíľky napätia

Ak vám chýba dávka adrenalínu aj počas relaxu, ak si chcete potrápiť mozgové bunky, siahnite po detektívke! Možností máte neúrekom! Osvedčenou voľbou ostáva známa Agatha Christie s jej dvoma hlavnými hrdinami – Hercule Poirot a Slečna Marplová – alebo Dick Francis a jeho zauzlené príbehy z prostredia nóbl konských dostihov. Ak však chcete detektívku spojenú s krimi, akciou a psychologickým románom, zájdite si pre tituly od škandinávskych autorov. Sú také napínavé, že ich nepustíte z ruky, kým knihu neprečítate dokonca! Mnohokrát končia veľmi nečakanou pointou, ktorá vám zaručene „vybije poistky“.Tipy na knihy na letnu dovolenku clanok

Básne – rýmy – poézia

Myslíte si, že poézia je len pre umelecké duše, ktoré rozumejú všetkým tým metaforám? Veru nie. Samozrejme, je mnoho básni, ktoré sú plné umenia, lyriky a hlbokých myšlienok. Ale moderná poézia je viac vecná, vtipná, ako stvorená pre človeka, ktorý žije v rýchlej dobe. Skúste niečo od Jiřího Suchého, Briana Pattena a ďalších. V akomkoľvek kníhkupectve alebo e-shope nájdete mnoho kníh, ktoré sú všetko, len nie nudné básne.

Pre „nečítačov“

Ak vás nebaví čítanie a hromady písmeniek, určite si zaobstarajte komiks. A nielen ten klasický o Káčerovi Donaldovi J. Komiksový priemysel prekvitá a nájdete naozaj rôzne kúsky, ktoré sa venujú aj závažným témam, inteligentnému humoru, alebo je to jednoducho známa kniha, ktorá je prekreslená. A tá grafika!

Neváhajte, zabehnite do kníhkupectva, do knižnice alebo antikvariátu a ulovte si tie najlepšie kúsky na vaše letné čítanie!

Čítajte aj:

Geniálny spôsob ako zistiť či som dehydratovaný bez nechutného obzerania moču

Najväčšie tajomstvo: Ako sa navždy zbaviť chuti na sladké?

Zahráva sa s osudom. A skončí úplne na dne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ