Od prvých námorných ciest až po dnešok

0
2462

Lodná preprava tovaru

53849954 - cargo delivery concept, containers with crane hook

Ako sa to všetko začalo

Časy najväčšieho rozmachu lodnej prepravy siahajú už do 15-16. storočia. Objavovali sa stále nové obchodné cesty, ktoré otvorili vtedajším veľmociam prístup na lukratívne trhy nielen v Európe, ale hlavne v Indii. Umožnili vznik nových prepravných spoločností, obchodných a ekonomických partnerstiev. Preprave tovaru odvtedy už nič nestálo v ceste. 

Tak ako vtedy, tak aj dnes 

Od tých čias sa veľa zmenilo. Pôvodné námorné cesty zostali a k nim pribudli mnohé ďalšie. Moderné navigačné prístroje, obrovské, bezpečné nákladné lode zjednodušili a uľahčili prepravu po všetkých moriach na celom svete a umožnili prepravu väčšieho množstva tovaru za kratší čas. Tieto morské prepravné cesty a možnosti využíva i spoločnosť DB Schenker. Tá sa už od roku 1872 špecializuje na prepravu tovarov na súši i po mori.

Spolupráca s tými najväčšími a najlepšími 

Spoločnosť DB Schenker patrí medzi troch najväčších poskytovateľom námornej prepravy. Spolupracuje s najväčšími lodiarmi, ktoré dokážu garantovať vysokú kvalitu  služieb, bezpečnosť a spoľahlivosť. Doma je vo všetkých najväčších prístavoch od Ďalekého  východu až po  USA. Od Aucklandu až po Zhongshan. Prepravy realizuje každý týždeň svojimi vlastnými  zbernými kontajnermi, čím je zaručená bezpečnosť nákladu a minimum manipulácie. 

20620923 - containers in the port

Veľké i malé. Prepravia všetko 

Globálna sieť námorných kancelárií zaručuje zákazníkom rýchle jednanie, znalosť lokálnych podmienok a predovšetkým služby experta v námornej špedícii, na ktorého rady a riešenia sa môžu spoľahnúť. Nemalou výhodou v dnešných turbulentných časoch, kedy je trh námornej prepravy mimoriadne ťažko predvídateľný,  je  stabilita spoločnosti a predovšetkým dodržiavanie dohodnutých podmienok. Zákazníci s dlhodobým kontraktom sa tak môžu spoľahnúť, že dohodnuté služby budú skutočne zrealizované v dohodnutej cene a kvalite. A to je pri mimoriadne nestabilnej situácii na trhu a neustálym zmenám cien zo strany lodiarov, skutočnou konkurenčnou výhodou.  

Spoločnosť pritom dokáže vyhovieť aj zákazníkom s menším objemom tovaru, ktorí môžu využiť tzv. LCL systém, pri ktorom je ich tovar doložený do kontajnera, v ktorom sú konsolidované zásielky viacerých zákazníkov.  A, naopak, problém nepredstavuje ani nadrozmerný tovar, pri preprave ktorého DB Schenker využíva špeciálnu manipulačnú techniku a rôzne typy námorných kontajnerov. Logistické riešenia šité presne na mieru uspokoja všetkých obchodných partnerov bez rozdielu.

Iný kraj, iný mrav

Každý štát, každá krajina má svoje národné zákony, svoje interné pravidlá a colné predpisy, ktoré môžu byť pri obchodovaní navzájom nie celkom kompatibilné. Ani toto nepredstavuje pre DB Schenker žiadny závažný problém. Množstvo pobočiek po celom svete, stovky odborných pracovníkov a špecialistov sa dokážu postarať i o takéto záležitosti, a poskytujú tak záruku, že prepravovaný tovar nezostane zablokovaný niekde v prístave, ale vždy a v dohodnutý termín sa dostane na miesto určenia k svojim novým majiteľom. 

Čítajte tiež:

Na čo nezabúdať pri údržbe bazéna

Osem vecí, ktoré robia budúci milionári každý deň, keď sa nikto nepozerá

9 najnebezpečnejších zamestnaní v Británii

ZANECHAŤ ODPOVEĎ