9 receptov na opuchnuté oči, ktoré naozaj fungujú

0
6554

Skoré vstávanie nie je nič príjemné. Ak sa navyše pri pohľade do zrkadla cítite ako strašidlo s napuchnutými očami, prebúdza sa vám ešte ťažšie. Máme pre vás pár tipov, čo pomáha na opuchnuté oči. Ako sa nepekných vačkov pod očami zbaviť čo najrýchlejšie?

50696490 - woman with an uneasy look.

Čo pomáha na opuchnuté oči

Stará dobrá uhorka

Videli ste ich vo filmoch alebo na svojej tete. Kolieska z uhorky skutočne pomáhajú unaveným a opuchnutým očiam. Stačí pätnásť až tridsať minút a upokojujúce antioxidanty vrátia vašej tvári oddýchnutý vzhľad.

Zemiak

Ak doma práve nemáte uhorku, nezúfajte. Použiť môžete aj koliesko zo zemiaka, ktoré navyše vydrží dlhšie studené, vďaka čomu má ešte väčší efekt. Postup je rovnaký. Nakrájajte surový zemiak na zhruba trojcentimetrové kúsky a zakryte nimi oči na pätnásť až tridsať minúť.

25826466 - blissful beautiful young woman pampering herself soaking in a hot bath with just her face visible above the soapy water

Mlieko

Mlieko je bohaté na aminokyseliny, proteíny, vitamíny a kyselinu mliečnu. Tieto látky dobre vplývajú na pokožku a zmenšujú opuch. Na dosiahnutie účinku stačí namočiť dva odličovacie tampóny do mlieka, vyžmýkať ich a položiť na pätnásť minút na zatvorené oči.


Tip redakcie: 9 trikov, s ktorými spomalíte starnutie


Čajové vrecúško

Zelený a čierny čaj obsahuje kofeín, ktorý stiahne cievy okolo očí, aj taníny, ktoré stimulujú krvný obeh. Vložte dve čajové vrecúška na pár minút do horúcej vody. Nechajte ich vychladnúť na izbovú teplotu a položte si ich na oči. Hádate správne – opäť na pätnásť až tridsať minút.

15259542 - beautiful woman with healthy skin posing next cream of aloe vera

Aloe vera

Zrejme ste si mysleli, že aloe vera pomôže len po spálení na slnku. Rovnaké upokojujúce ingrediencie (ako napríklad vitamín E) však ošetria aj citlivú pokožku v okolí očí.

Studená voda

Ak sa ponáhľate a nemáte pätnásť minút na spomenuté metódy, pomôže vám studená voda. Opláchnite si ňou oči toľkokrát, koľko považujete za potrebné. Chlad rýchlo stiahne cievy a zmierni opuch.

Studená lyžica

Dajte dve lyžice na chvíľu do chladničky a potom ich priložte na unavené oči. Majú rovnaký efekt ako studená voda a nikde vám nekvapnú.

39717766 - beauty parlor, natural cosmetics

Masáž

Opuch spôsobuje prebytočná tekutina nahromadená okolo očí. Vysušiť ju môžete hoci len s pomocou vlastnej ruky. Jemné krúživé pohyby prstenníkom a prostredníkom okolo očí zaručene pomôžu.

Prevencia

Na čo problém riešiť, keď mu môžete predísť. Ako? Pite veľa tekutín, soľte len minimálne a spite s hlavou v mierne vyvýšenej polohe.

Čítajte tiež:

Tri najlepšie jarné jedlá, ktoré vám naštartujú imunitu

Prírodná kozmetika nemusí byť automaticky zdravšia

Cvičenie nalačno. Áno či nie


Zdroj:https://www.purewow.com/beauty/home-remedies-for-puffy-eyes

ZANECHAŤ ODPOVEĎ