Banány – prečo by ste mali jesť aj tie ich zvláštne vlákna

0
2333

Banány zbožňujeme z mnohých dôvodov: skvelo chutia, slúžia ako inšpirácia pre mnohé pletené účesy či ako dokonalá kulisa pri vtipných scénkach. Jedna vec nám však na nich nesedí – čudné vlákna po stranách. Prečo nám musia prevísať cez ruku a kaziť nám zážitok z jedenia?

48376499 - closeup of young seductive attractive sensual model in black sunglasses eating banana on pink background

Nuž, ukázalo sa, že na rozdiel od vreciek na polovici dámskych nohavičiek, vlákna na banánoch nemajú iba dekoratívnu funkciu. V prvom rade sa odborne nenazývajú banánové vlákna ale floémy. Ak ste schopní preniesť sa cez nie veľmi lichotivý názov, zistíte, že sú pre vás vlastne prospešné.


Tip redakcie: 6 jednoduchých krokov ako sa stať čokoládovým znalcom


Floém je v podstate komplexné tkanivo, ktoré v rastlinách zabezpečuje dostatočný prísun živín, vody a minerálov potrebných pre rast. To znamená, že machri, ktorých ľudovo nazývame banánové vlákna, rozvádzajú po banánoch živiny v priebehu procesu dozrievania.

Ak patríte k tým, ktorí si pri konzumácii banánov ešte nevšimli, že vôbec majú nejaké vlákna, pokračujte v tom. Ak vás však stále odpudzujú, zabudnite na to a pripomínajte si, že majú skutočný (zdraviu prospešný) význam. Alebo si ich dajte do smoothie a vaše chuťové poháriky nezbadajú rozdiel.

Čítajte tiež:

Sedem ranných zvykov, s ktorými by bolo najlepšie prestať

25 jedál z celého sveta, za ktorými sa oplatí vycestovať

Ako si nájsť okuliare šikovne a rýchlo pomocou telefónu


Zdroj: https://www.purewow.com/wellness/banana-strings-phloem-bundles

ZANECHAŤ ODPOVEĎ