Svadobné obrúčky – biele alebo žlté zlato

0
1819
Zdroj obrázka SAVICKI

Svadobné obrúčky a ich výber môže byť niekedy naozaj tvrdým orieškom. Predsa len ide o prstene, ktoré budete na ruke nosiť celý život. Najčastejšie sa ich výber týka farby, prevedenia a aj personalizovaných prvkov.

Pri výbere svadobných obrúčok, ale bývajú ľudia väčšinou mierne zdržanliví, pretože v tomto smere je omnoho lepšie siahať po minimalizme a nadčasovosti. Ktoré sú tie pravé?

Biele zlato

Biele zlato je v posledných rokoch veľmi obľúbené, pretože je decentné, elegantné a veľmi nadčasové. Okrem klasických šperkov sa často volí aj na svadobné obrúčky. Ide v podstate o zliatinu zlata s ďalšími kovmi, vďaka čomu majú takéto prstene kvalitu zlata a vzhľad striebra. Veľmi ich oceňujú najmä tí, ktorým sa nepáči klasické žlté zlato. Prstene z bieleho zlata vyzerajú veľmi čisto, sviežo  a minimalisticky. Majú chladný podtón a preto sú ideálne pre ľudí, so studeným podtónom pokožky.

Zásnubné prstene z bieleho zlata môže byť niekedy náročné rozoznať od striebra, pokiaľ neviete, ktoré znaky máte sledovať. Biele zlato má oproti striebru omnoho viac lesku a žiarivosti. Cenová kategória je tiež omnoho vyššia, čo sa priamo vyrovnáva aj kvalite, vďaka ktorej môžete prsteň nosiť roky a spomínať tak na vaše krásne okamihy s partnerom. V posledných rokoch je biele zlato ešte stále na popredných priečkach, čo sa týka šperkov a preto aj pri výbere svadobných obrúčok, či zásnubných prsteňov ide o skvelú voľbu.

Žlté zlato

Žlté zlato krásne vynikne na opálenej, snedej pokožke s teplým podtónom. Je výrazné, no napriek tomu nesmierne nadčasové a elegantné. Svadobné obrúčky zo zlata boli v minulosti nutnosťou, na istú dobu ich trend popustil, no teraz sa vracajú v plnej kráse. Napríklad modely z klenotníctva SAVICKI v žltom zlate si zamilujete na prvý pohľad. Akýkoľvek šperk v zlatom prevedení dostane úplne novú gráciu a šmrnc.

Čo sa týka zdobenia, v súčasnosti nie je problém vybrať si rovnako viac extravagantnejšie kúsky, ako aj jednoduché a minimalistické. Skvelou voľbou je personalizácia obrúčky, či zásnubného prsteňa, vďaka čomu je výsledný produkt omnoho viac osobnejší a skrýva sa za ním príbeh. Šperky si treba voliť aj podľa vašich preferencií, staviť pri tom môžete aj na vaše telesné proporcie. Napríklad ak máte krátke prsty voľte tenšie prstene, ak máte prsty dlhé voľte hrubšie prstene. Ohľad môžete brať aj na odtieň vašej pokožky a niekedy je dobré staviť aj na prvý dojem.