Sniežik sa nám chumelí, niekde tvorí problém, inde zabáva

1
1975

Hoci je len koniec októbra, na niektorých miestach na Slovensku, prevažne v hornatých regiónoch, už napadlo pár centimetrov prvého snehu. Aj keď je jasné, že tento prvý sneh dlho nevydrží, predsa len z neho majú poväčšine radosť (mimo Bratislavy) a vynárajú sa už aj prvé snehové vtipy a rôzne textíky. Facebook je dnes napríklad plný rôznych vtipov a vtipných komentárov na situáciu, najmä ak chce niekto porovnávať hlavné mesto, Tatry, Kysuce, či aj nekonkrétne miesta. Na Kysuciach sa sneh objavil už predvčerom, v Tatrách ho majú tiež už minimálne pár dní. Aj večer 27. októbra sa objavil prvý sneh v Bratislave, no ten zneškodnil pomerne rýchlo neutíchajúci dážď a depresívne počasie neprajúce prežitiu ani miestami takmer úspešným pokusom prvého snehu. Najčastejším posmeškom na fórach a sociálnych sieťach je fakt, že v Bratislave ak majú snehu po členky, majú ho po krk. Tatranci, Kysučania, Oraváci zas mávnu rukou… keďže „u nich si všimnú sneh až keď im cez záveje nesvieti do okien“, ako sami hovorievajú.

V Čechách kalamita
V Českej republike na niektorých miestach sneh narobil nečakané starosti, keď vo vyššie položených miestach prekvapil vodičov, často s ešte letnými pneumatikami. Neprezuté pneumatiky tvoria azda najväčší problém na zľadovatelých a zasnežených cestách. Plné ruky práce tak mali o niečo skôr odťahovky, poisťovne, ale najmä cestári.

Prajeme vám, aby všetci prežili túto zimu v šťastí. Ak má byť sneh, tak nech je krásny biely a poriadny. Nech máme konečne poriadne fotky z bielej lyžovačky a bielych snehuliakov na dvoroch. Najmä však, nech blížiacu sa zimu všetci prežijeme v zdraví.

Comments are closed.