Slováci milujú kebab. Obchodná je dôkazom!

1
7031

Máte radi kebab? Určite áno. Na to už dávno prišli mnohí podnikania, chtiví predavači, ktorí si v Bratislave otvorili viacero prevádzok, kde si môžete dať vaše obľúbené turecké jedlo. Slováci a najmä Bratislavčania kebab milujú a Obchodná ulica je toho dôkazom. Prečo? Skúsili ste už niekedy spočítať, koľko kebabov si môžete kúpiť len na Obchodnej ulici? Viac ako domáceho chleba. Toto obľúbené turecké jedlo, ktoré sa do Európy dostalo cez Nemecko, zaplavuje naše hlavné mesto a my ho milujeme! Koľko má však kebab kalórií a je vôbec zdravý? Prečítajte si náš článok a podeľte sa s nami o váš názor na túto tureckú pochúťku.

 

Turecké jedlo v Bratislave milujeme

Len na Obchodnej ulici v Bratislave si môžete kebab kúpiť až na šiestich miestach a pri dĺžke ulice približne 500 metrov je stánok s kebabom každých 83 metrov. Či už obľubujete kebab v žemli, v placke, s chilli, alebo bez, stačí prejsť pár krokov a za 2,50 € si môžete pochúťku dopriať každý deň v týždni, niekedy aj o druhej v noci. Čím je kebab na Obchodnej však tak výnimočný, že dokážeme svojím dopytom uživiť až šesť prevádzok? Najväčším dôvodom úspechu kebabu je jeho dobrá chuť, veľká dávka čerstvej zeleniny, nízka cena a, samozrejme, krátka doba prípravy. Výroba jedného kebabu netrvá viac ako päť minút, a preto môžete svoj hlad utíšiť pomerne rýchlo a za malé peniaze. Je však kebab zdravý?

1

2

3

Je kebab zdravý a koľko kalórií obsahuje?

Kebab, často nazývaný aj döner, pochádza z tureckého slova dönnmek, čo v preklade znamená otáčať. Všetci sa zhodneme na tom, že je naozaj pochúťkou a nejeden z nás si ho rád dá počas prechádzky v meste. Nenechajte sa zmiasť množstvom zeleniny, ktorú vám do kebabu predavač dá. Dôležitá je omáčka a na ňu sa pri počítaní kalórií musíte zamerať. Mäso, ktoré je bravčové alebo kuracie, nakrájané na tenké plátky je naozaj lahodné, no spolu s omáčkou obsahuje veľké množstvo solí a tukov. Jeden kebab obsahuje také množstvo kalórií a tukov, ktoré nie sú pre ľudský organizmus zdravé. Zdravšou verziou môže byť kurací kebab, ktorý obsahuje menej nezdravých tukov, no stále veľké množstvo kalórií.

 

Na fotografiách vidíme, že na Obchodnej ulici v Bratislave je stánkov s kebabmi požehnane veľa. Je to tak aj vo vašom meste a navštevujete tieto prevádzky často?

 

Kebab a nutričné fakty – je kebab zdravý?

  • 574 kcal
  • 10,49 g tuku
  • 79,14 g sacharidov
  • 38,18 g proteínov

4

5

6

Aký je váš názor na toto obľúbené turecké jedlo? Kupujete si kebab a chutí vám, alebo ste sa už niekedy zamysleli nad tým, koľko prevádzok, ktoré kebab robia, je v Bratislave alebo vo vašom meste? Podeľte sa s nami v komentároch.

Comments are closed.