„Rytmus zomrel!“ Hlása podvodný slogan lákajúci na návštevu fingovaného webu

0
2989

Rytmus zomrel

Hyenizmus a svinstvo. Inak sa nedá nazvať kampaň nemenovanej stránky, ktorá sa šíri ako blesk a spolu s ňou pár ďalších prípadov najmä na Facebooku. Tisíce ľudí zdieľajú príspevok o tom, že známy rapper Rytmus zomrel pri autonehode. Pravdou je, že svoje 200 000 tisícové vozidlo naozaj zničil pri autonehode v roku 2012, no zrazil počas víkendu srnu a jemu samotnému sa nestalo nič vážne. Napriek tomu fakt o autonehode zneužil oneskorene v ďalšej vlne chytrák z nemenovaných stránok, aby vytvoril podvodnú kompiláciu na podvodných stránkach vyzerajúcich ako Facebook. Vzhľadom na fakt, že podobný vzhľad majú mnohé podvodné a zavírované stránky, neodporúčame vôbec na stránky klikať. Stránky sa chovajú zavádzajúco, rovnako ako celá kampaň, ktorá sa šíri ako blesk.

Podvodné prvky stránok:

  • stránky využívajú HOAX (vymyslená poplašná správa)
  • stránky kopírujú chránené prvky a farebnú škálu iných verejne známych stránok
  • ide o stránky prevádzkované na bezplatnom freehostingovom systéme
  • stránky obsahujú prvky, ktoré nikdy nefungovali a ani nemohli fungovať a zrejme tak ide o stránky, ktoré zneužijú vašu akciu, kliky a podobne, aby sa dostali buď do počítača, alebo do nastavení vášho facebooku. Podľa niektorých informácií sa pri kliknutí na tlačidlá udejú zmeny vo vašom Facebooku, vo vlastnom mene má byť vydaný príspevok zdieľania tohto „videa“  na vašej nástenke. Informáciu sme neotestovali, preto vítame vaše skúsenosti.
  • pri pokuse nazrieť na vnútorný kód stránka obsahuje amatérsky pripravenú ochranu spustenia druhého tlačidla. Rýchlo by ste tak odhalili, že celé stránky sú podvod a nainštalované grafiky načítania a podobne sú len fingované.
  • odporúčame neklikať

Už od roku 2012 v rôznych vlnách
Od roku 2012 sme sa už niekoľko krát stretli s hlásením o tom, že Rytmus zomrel. Ide o fintu ako prilákať ľudí, bohato využívanú napríklad v prípade smrti známeho herca Morgana Freemana. On sám sa na týchto správach zasmeje. Odpoveď na otázku, prečo to ľudia robia, je pomerne jednoduchá. Neklikli by ste si pri takejto informácií a nevytrpeli si zavádzajúce stránky, ak by ste nemali možnosť získať takúto neuveriteľnú informáciu a zásadný zlom, a dokonca medzi prvými?