Ropná škvrna v mori v egyptskej Hurghade zastavená

0
1811

Ropná škvrna, ktorá vyvolala rozruch medzi turistami a medzi dovolenkármi, ktorí sa práve do egyptského letoviska Hurghady chystajú, nie je fámou. Ropa unikla z ropného vrtu z Geisum Wellhead vzdialeného 50 míľ od brehov severnej Hurghady, samotný únik a porucha je úspešne zastavená a škvrna, ktorá sa priblížila k pobrežiu sa vzápätí začala odstraňovať, čistiť, aby turizmus v oblasti neutrpel.  Zo samotného mora sa ropa darí odstraňovať a pláže sa čistia aj v tomto čase. Delegáti slovenských cestoviek prešli aj dnes pláže, aby sa sami presvedčili o rozsiahlosti tejto katastrofy, ktorá je naozaj len malou katastrofou. Vo svete známa katastrofa v Mexickom zálive sa nedá ani porovnať. Informujú o tom aj cestovné kancelárie na svojich stránkach.

Ropná katastrofa v Červenom mori ovplyvnila dianie severne od Hurghady a v severnej časti Hurghady. Aktuálne informácie z dňa 22. júna 2010 z hodiny 10:30 nášho času hovoria o čistých plážach, o stave v poriadku, bez známok narušenia. Severná časť Hurghady a oblasť El Gouna je vyčistená, môžu sa však stopy ropy objaviť v minimálnom množstve. Aj posledné zvyšky sú otázkou pár dní, nie viac ako týždňa. Ďalší únik nehrozí.

Takže sa netreba báť. Mexická katastrofa tu na šťastie nehrozí. Informácie o stave v Hurghade sú potvrdené priamo z miesta v oblasti Hurghada.

Video hovoriace o katastrofe viac: