Riskantné Harlem Shake v lietadle už preverujú vyšetrovatelia pre ohrozenie

0
1524

Harlem Shake v lietadleNa nedávnej linke z Denveru do San Diega sa vo výške 30 000 stôp nakrúcala jedna z najpopulárnejších verzií šialenej šíriacej sa mánie menom Harlem Shake. Úrady pre letectvo a bezpečnosť sa však pustili do vyšetrovania, do akej miery tento šialený nápad, v ktorom sa objavili všetci cestujúci lietadla v dosahu záberu kamery, mohol zapríčiniť problém. Rytmické a súčasné pohyby v lietadle by totiž podľa expertov mohli mať za následok aj zrútenie lietadla, minimálne však narušenie jeho úplnej kontrolovanosti.

Zodpovední za nakrútenie tohto videa mali byť mladíci z Firsbie tímu zo školy Colorado College, ktorí cestovali na turnaj do San Diega. Presvedčili aj ostatných cestujúcich aby sa zapojili do šialenstva Harlem Shake.

V malých lietadlách je problém s pohybom cestujúcich oveľa väčší. Prevažovanie váhy a otrasy jedného či dvoch ľudí v dopravnom lietadle nevyvolajú také výkyvy rovnováhy, ako keď sa v rovnaký moment pohybuje celá halda cestujúcich. Vyšetrovatelia sa teraz snažia zistiť, v akom štádiu letu bolo video nakrútené a do akej miery zlyhali zamestnanci aerolínií na palube lietadla.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ