Billboardov v Bratislave pribúda stále viac, nové stromy sa nesadia

0
4168

Ako si mnohí Bratislavčania určite všimli, v našom meste pribúda viac a viac billboardov, ktoré peknému vzhľadu určite neprospievajú. Kedysi dlhé ulice plné stromov, dnes dlhé ulice plné reklamných oznámení o nových šampónoch, otvorených nákupných centrách a podobne. Prečo v Bratislave pribúda toľko billboardov a do kedy? 

billboard-bratislava

V Rakúsku má prednosť zeleň, na Slovensku reklama

Ak pôjdete počas najbližšieho víkendu domov, skúste si všimnúť billboardy popri ceste. Nielenže sú aj v mestách a obciach, v menšom rozstupe ich nájdeme aj mimo obcí. Klasický slovenský pohľad na šíre pole s množstvom veľkých billboardov je to, na čo sme si už mnohí zvykli. Ak sa však prejdeme kúsok za hranice, do Rakúska, zistíme, že tam majú aj stromy. Samozrejme, že tieto obrovské obludy sa nachádzajú aj v Rakúsku, no v oveľa múdrejšie regulovanom počte a medzi mestami takmer minimálne.

Kto predáva reklamný priestor na Slovensku a za koľko? 

Na Slovensku máme viacero spoločností, ktoré predávajú reklamný priestor za rôzne ceny. Spravili sme prieskum. Koľko to však stojí a má to dáke výhody? Reklamné spoločnosti sa chvália týmito výhodami, ktoré majú billboardy oproti reklame na internete:

  • billboard nikto nevypne
  • na potenciálneho zákazníka pôsobí 24 hodín denne
  • presne zacieli cieľovú skupinu
  • vynikajúci pomer cena/výkon

billboardy

V praxi to teda vyzerá tak, že tieto reklamné billboardy nás môžu bez prestávky otravovať non stop, 24 hodín denne bez toho, aby ich niekto vypol. Presne zacielia cieľovú skupinu a sú premyslene umiestnené tam, kde sú budúci zákazníci. Ceny billboardov sa však líšia na základe regiónu a najdrahšie sú v Bratislave a Trnave. Naopak, najlacnejšie billboardy sú v Žiline či Nitre. Koľko teda stojí prenájom billboardu v hlavnom meste? Je to od 90 až do 900 eur mesačne. Celkom dosť, nie?