Problém so spaľovaním psov na Ukrajine si všimla aj Sloboda Zvierat a iní

0
1371

Ako sme mali možnosť za posledný mesiac zistiť, najviac vás zaujímala u nás téma čistenia ulíc na Ukrajine a vylepšovanie si imidžu pred konaním futbalových majstrovstiev. Veľká snaha na nápravu imidžu sa však obrátila skôr proti nemu, keďže len niektoré médiá sa ohradili voči krokom, ktoré radnica jedného ukrajinského mesta podnikla. Na zaujimavosti.net v článku, dokonca ako jediní na Slovensku sme informovali o nechutnom spaľovaní psov vo vreciach, pochytaných ako túlavých na uliciach.

Ukrajina problém s túlavými psami príliš doteraz neriešila a vinní sú naozaj v prvom rade tí, vďaka ktorým sa havkáči na ulici ocitli. Ak už však problém riešiť, toto je možné považovať za naozaj veľmi razantné a drastické riešenie. Mobilná spaľovňa na túlavých psov už prinútila konať a vznikla aj petícia proti takýmto krokom. Viacerí, ktorí sa neprikláňajú na stranu názorov mesta a tohto riešenia sa do petície zapojili. Nám dokonca náš článok skopírovalo pár iných stránok. Niekde ho vydali za svoj, vlastné zistenia myšlienky pod iným menom, inde vydali aspoň odkaz (že, milá Markíza?) keď už im duplikovanie kompletne celých textov nevadí… na iných miestach sme si všimli aj to, že problém, na ktorý sme upozornili, nenechal chladnými ani také organizácie ako Sloboda Zvierat.

Free Image Hosting At site Free Image Hosting At site

Práve tam si pre túto vec zmenili aj svoju profilovú fotografiu stránok. Tak trochu sme radi, že sme priniesli tému diskusií, hoci ju my nijak nevyriešime. Jedným z dôvodov nášho článku bolo aj priniesť možno niekoľko ďalších hlasov do petície proti tomu. Mám dojem, že sa tam nakoniec zapojilo viac než len pár Slovákov.

Aktuálne informácie týkajúce sa problému:
Žiaľ nemáme nič, čo by informovalo o aktuálnom probléme. Či sa ho podarilo zastaviť alebo nie. Je len petícia a nič viac. Pokiaľ nachádzame informáciu o tejto veci, zväčša ide o náš článok a nič viac.