Kysuce: množstvo snehu sa nemusí brať len tragicky

0
2447

Množstvo snehu na Kysuciach nie je deprimujúce, ani nepredstavuje nejaký závažný problém. Povedzme, že prístupnosť niektorých vecí, či vôbec cesty do obchodu a práce je problém, ale ako celkovo sneh problémom skôr nie je ako je. Ľudia si zvykli, že na nich snehová nádielka myslí o niečo viac, než na južnom Slovensku a tak nebola ani tohtoročná nádielka neočakávaná. Hoci sa každej strany ozývajú správy o tom, aká to je katastrofa, médiá radi dávajú informácie o kalamite, neprístupnosti ciest, ale čo tak sa spýtať priamo ľudí, od ktorých sa hneď na začiatku nečaká dramatizácia?

Sneh prináša aj zábavu

Na svahoch je prírodný snech, na lyžovačku ako stvorený. Pomaly na každom dvore s aspoň trochu kreatívnymi ľuďmi sa na dvore nachádza snehuliak, alebo celá snehuliačia rodinka. Kde tam, a v podstate priestor na to sa naskytol sám po nahromadení snehu, sa objavujú aj celé bunkre, iglu, alebo ak chcete snežné domčeky. Priamo úmyselne postavené, alebo len vydlabané do pevnej snehovej kopy, pokropené vodou na noc. Zábava je aj pri odhrabávaní snehu a esteticky mysliaci ľudia si dajú záležať aj na vzhľade odhrabaného dvora a nahromadeného snehu.
Michaela z Kysúc nám poslala do redakcie fotografiu z úvodu, ako aj pár ďalších, ktoré dokazujú, že sneh sa nemusí dať brať len tragicky… ale aj ako šport a zdroj scénok pre amatérskeho fotografa.

Free Image Hosting At site
Free Image Hosting At site