Prevalil sa ďalší poľský škandál: mäso dopované antibiotikami

0
1811
Ilustračná fotografia, mäso, z pixmac.cz
Foto Pixmac.cz – Nakrájané mäso

Po technickej soli, znečistenom sušenom mlieku v oblátkach jedom na potkany a mäsu z uhynutých zvierat majú naši susedia na krku ďalší škandál! Kvôli mäsu sa zas dostali do nemilosti s odberateľmi. Poľskí farmári bez dozoru a nelegálne pridávajú do krmív karcinogénne antibiotiká vyrobené v Číne.

Dôvodom je rast zvierat
Z dvadsiatich farmárov iba jeden poprel dopovanie antibiotík do zvierat. Ale prečo ich tlačia neprirodzenými liekmi? Jediný a jednoduchý dôvod je predaj. Čím je zviera väčšie a rýchlejšie rastie, tým viac mäsa má, a tým viac chovatelia zarobia. Nepozerajú na dôsledky spojené s naším zdravím. Samozrejme, ako v každom štáte Európskej únie sú kontrolné orgány Inšpekcie pre obchodnú kvalitu aj v Poľsku. Kontrolóri majú za úlohu prešetriť zloženie a nezávadnosť potravín. Tak je tomu i v Poľsku, ale nemôžu zaručiť, že na nedostatky neprídu už v čase predaja tovaru. V takom prípade je tovar stiahnutý z predaja.

Budú Slováci aj naďalej kupovať poľské potraviny?
Ak si však začnete viac prezerať etikety, nedbajte iba na cenu, aj keď poľské potraviny sú lacnejšie, prizerajte aj na svoje zdravie, ktoré môže byť nekvalitnými potravinami poškodené.
Pri opýtaní, či si budú dávať ľudia viac pozor na poľské potraviny všetci potvrdili, že o pôvod potravín sa začnú viac zaujímať a poľským potravinám sa budú vyhýbať. A čo vy? Budete naďalej kupovať poľské potraviny alebo si radšej vezmete iný výrobok?