Preplatí poisťovňa z PZP aj škody spôsobené prírodným živlom?

0
1507
Zdroj obrázka: bigstockphoto.com

Opatrnosť a zodpovednosť vám na cestách pomôže vyhnúť sa nehode. Málokedy sa však dá vyvarovať poškodeniam od prírodných živlov, ako je povodeň, silný vietor, krupobitie či požiar. Povinné zmluvné poistenie kryje zodpovednosť za škodu spôsobenú prevádzkou vozidla tretej osobe, vaše auto však môže chrániť aj pri živelných udalostiach.

Pripoistenie živlu ako najväčšia istota

V ochrane auta pred poškodením sa vodiči najčastejšie spoliehajú na havarijné poistenie. Tento typ poistenia je vhodný najmä pre novšie vozidlá a staršie autá luxusnej značky. Ak vlastníte starší automobil strednej triedy, smútiť nemusíte. Spoľahnúť sa môžete na vaše zákonné poistenie, v rámci ktorého si môžete uzatvoriť doplnkové poistenie živlu. Vaša poistná ochrana sa tak v rámci PZP bude vzťahovať aj na poškodenia na aute, ku ktorým prišlo pri vyčíňaní prírodného živla.

Rozsah tohto pripoistenia zostavuje každá poisťovňa individuálne. U každého poisťovateľa sa preto môžete stretnúť s iným zoznamom živelných udalostí, na ktoré sa pripoistenie vzťahuje, tiež s inak nastavenou spoluúčasťou, územnou platnosťou a limitom plnenia. Preto si pred uzatvorením povinného zmluvného poistenia preštudujte základné informácie o zvolenej ponuke a nezabudnite si prečítať aj výluky. Pripoistenie môže zahŕňať napríklad riziko požiaru, no nemusí kryť požiar, ktorý vznikol následkom skratu v elektroinštalácii.

Najlacnejšie PZP s pripoistením živlu nájdete online

Viete, v ktorej poisťovni si môžete uzatvoriť povinné zmluvné poistenie za najlepšiu cenu? Ľahko to zistíte vďaka online porovnaniu cien PZP. Po zadaní potrebných údajov pre výpočet poistenia vám bude vygenerovaný prehľad všetkých dostupných ponúk, ktoré sú zoradené podľa ceny. Takto si rýchlo a pohodlne nájdete a uzatvoríte najlacnejšie PZP online. Pri každej ponuke nenájdete zobrazené iba ceny, ale aj informácie o poistných limitoch, rozsahu poistného krytia a ďalšie. Keď si jednu z ponúk vyberiete, kompletne cez internet aj poistenie uzatvoríte a uhradíte poistné. Všetko teda zvládnete cez počítač, mobil či tablet a nemusíte vôbec nikam chodiť. Poistite sa aj vy online a zaručene ušetríte.