Pochybní predavači otravujú na hraničnom priechode Berg ešte v SR

0
1197

Dnes nás prekvapila neúnavnosť Rómov pre nás neznámeho pôvodu, ktorí na slovenskej strane na hraničnom priechode Bratislava – Berg už od deviatej rána stáli a zastavovali autá, mávali na znak zastavenia, alebo sa tvárili, že potrebujú pomôcť. Celkom iný Róm sa na rovnaké miesto, len smer z Rakúska na Bratislavu, postavil so svojim autom aj po 15. hodine, pričom by len málokto predpokladal, že hoci už prvého hlásia v dopravnom infoservise, bude nejaký aj neskôr. V druhom prípade sa snažil presvedčiť vodiča rakúskeho vozidla s najväčšou pravdepodobnosťou plynulou nemčinou na výhodu kúpi nejakých drobných predmetov, ktoré držal v ruke. Oba prípady, hoci rozdielni muži, mali rovnaké vystupovanie, tmavé vozidlo s nemeckou EVČ zaparkované na kraji cesty.

Pochybní predavači ako risk
Podobné prípady sú už z rôznych prípadov z minulosti veľmi dobre známe. Výhovorka alebo historka o tom, že nemá peniaze a nutne potrebuje dostať sa domov, predá vám šperky po babke, či mame s obrovskou hodnotou za zlomok ceny, alebo niečo celkom iné, to všetko už dobre poznáme nie len z čiernej kroniky. Samozrejme, že mosadz ťažko považovať za šperky. Iné prípady hovoria o vykradnutí alebo olúpení. Ani k tomu netreba príliš vedomostí a školy, stačí len umenie slova a rýchlych rúk, či len tímovej práce.

Najmä teraz cez prázdniny buďte ostražití. Najmä ak máte veľmi dobrú náladu a máte chuť pomôcť niekomu v núdzi. Nakoniec totiž budete možno potrebovať pomoc sami a prázdniny sa nemusia začať príliš ideálne.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ