G3 Gerasdorf nákupné centrum a Primark pod návalom našincov

0
3980

primark a G3 gerasdorfDnešný voľný deň v Čechách aj na Slovensku spôsobil nával v prihraničných mestečkách Rakúska, ktoré sú známe častým výskytom slovenských nakupujúcich. Miesta ako Hainburg an Der Donau dnes v rámci parkoviska okupujú takmer výhradne len Slováci, dokonca na toľko, že niektorí to pre plné parkovisko strihli rovno na Bruck an der Leitha. Niečo celkom iné je však napríklad miesto známe ako G3, severne od Viedne, ktoré je pre Slovákov vzdialené od hraníc približne 1 hodinu cesty cez dedinky a pre Čechov z okolia Bohumína a Brna zas o niečo menej. Kým ešte o desiatej hodine ráno ste mohli zaparkovať už na línií 2 na parkovisku obchodného centra G3 Gerasdorf, o pár hodín ste hľadali miesto už na čísle 5.

Bratislava a Nitra vedie
Pri krátkom náhľade na počet EVČ a ich pôvod sa dá povedať, že len ráno viedla s prevahou Bratislava a za ňou Nitra. Už v menších počtoch sme narazili na Senec, Galantu, Ilavu, Poltár a ďalšie EVČ. Trochu viac sa na mieste nachádzalo ľudí z južnej Moravy a len malá časť priamo z Prahy.

Primark ako najväčšie lákadlo
Tradične je ako najväčšie lákadlo do G3 centra predajňa odevov Primark. Túto značku si zaľúbili už au-pair pracujúce v Británii, množstvo Sloveniek, ktoré tam odišlo a neskôr sa vrátilo. Mnohým chýbala práve táto značka a tak sa vlastne ani nemožno diviť, že mnohé merajú až z napríklad zo spomínanej Nitry kvôli niekoľkým kúskom. Áno, svojim spôsobom vás priláka výber, aj ceny. Druhý pohľad je pohľad na najazdené kilometre a prázdnu nádrž. Cena benzínu sa dnes v Rakúsku na trase od Gerasdorfu po Bratislavu pohybuje na 1.404 Natural 95. G3 hlavná budova má okrem zaujímavostí, ktoré sme si v rámci architektúry spomenuli už dávnejšie, už otvorenú predajňu Hofer, niekoľko zmien oproti začiatku roka a naďalej čistý vzduch bez fajčiarov v halách, ktorý by mal byť už aj u nás realitou. Malou zmenou je aj fakt, že dnes ste mohli počuť takmer neustále len češtinu a slovenčinu.

Viac o Gerasdorfe a nákupnom centre G3 je možné sa dozvedieť na stránkach G3gerasdorf.1q.sk, kde je aj zoznam predajní z pred niekoľkých mesiacov, mapa a iné informácie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ