Učiteľ sa celých 40 rokov do ročenky fotil v tom istom oblečení

0
1956

Učiteľ Dale Irby odchádza po 40 rokoch kariéry do dôchodku a sním aj ten istý outfit, ktorý si obliekol vždy pri fotografovaní do školskej ročenky. Počas celej kariéry učiteľa telesnej výchovy na základnej škole Prestonwood v meste Richardson v Texase totiž mal na sebe vždy to isté oblečenie, sveter, nohavice, aj košeľu s konkrétnym vzorom. Sám priznal hneď pre niekoľko médií, ktoré zaujala táto zaujímavosť, že na začiatku šlo o náhodu, keď mu dva roky po sebe pripadlo toto oblečenie na deň fotenia. Spomína si aj na pocit trápnosti, „Veď čo povedia ľudia?“, no aj na popud manželky Cathy sa na tretí rok znova obliekol do rovnakých šiat. Keď už mal 5 ročníkov nafotených v tom istom, tak „prečo prestať?“ rozhodol sa v tomto rituály pokračovať aj naďalej.

Učitel nosil 40 rokov na fotenie ročenky to isté oblečenie
Učitel nosil 40 rokov na fotenie ročenky to isté
Učitel nosil 40 rokov na fotenie ročenky to isté
Učitel nosil 40 rokov na fotenie ročenky to isté
Učitel nosil 40 rokov na fotenie ročenky to isté

Na fotografiách mal celý čas rovnaké oblečenie a jediné čo sa menilo, bol výzor samotného učiteľa, ktorý sa na počudovanie stále zmestil do rovnakých šiat, neskôr odkladaných už len pre príležitosť fotografovania do ročenky. Dalea vnímali ako výborného učiteľa a výborného kolegu, ktorý si síce nepotrpel na nejaké zásadné rituály, no tento jeden dodržal a zaujal.

Zdroj foto: vzhľadom na popularitu tejto zaujímavosti vlastne nemožno potvrdiť priamy zdroj, mimo školu spomenutú v článku samotnú. V článku uvedených len niekoľko z fotografii.