Osobný tréner prezradil čo sa s vaším telom deje ak cvičíte po opici

0
4934

Nenechajte sa zavádzať mýtom o „vypotení“.

Pitie alkoholu a cvičenie dokopy veľmi nejde. Ale istá štúdia z roku 2014 ukázala, že ľudia cvičia naviac počas dní kedy aj pijú alkohol, teda počas víkendov.

Zatiaľ čo sa fitko po prepitej noci javí ako najlepší spôsob, ako napraviť hriechy z predchádzajúcej noci, nemusí to byť ten najlepší nápad.

,,Bohužiaľ, slogan, treba to vypotiť, v tomto prípade nefunguje“, hovorí Ian Streetz, osobný tréner z Londýna. ,,Hlavným problémom s opicou je dehydratácia a pokúšaním sa ju vypotiť prispejete len k ďalšej dehydratácií.

To môže spôsobiť, že je cvičenie oveľa fyzicky vyčerpávajúcejšie, kvôli únave, bolesti tela a nevoľnosti , ktorú opica spôsobuje.

Mila Lazaar, šéfka londýnskeho fitness centra vysvetľuje, že naše telo sa počas cvičenia viac unaví, kvôli nízkej hladine cukru v krvi. ,,To môže spôsobiť zhoršenú koordináciu a väčšie riziko úrazu“.

Streetz dodáva, že to môže byť spôsobené aj spôsobom akým naše telo alkohol odbúrava. ,,Pri rozpade alkoholu v našom tele sa do potu vylučuje ako vedľajší produkt toxín. Ten sa uvoľňuje vo vyššej koncentrácií a ak je organizmus dehydrovaný, môže spôsobiť kŕče, napätie a zranenie.

Alkohol taktiež znižuje rýchlosť syntézy bielkovín v tele, biologický proces, pri ktorom bunky vytvárajú nové proteíny, čo znemožňuje budovanie svalov a ich obnovu tak účinne, ako za normálnych okolností.

V konečnom dôsledku to znamená, že vaša námaha vo fitku bude oveľa menším prínosom a môže narobiť viac škody ako dobrého.

Čítajte tiež:

Vedci odhalili, že za pocit hladu vo vás vyvoláva…

Ako si vychutnať pohárik alkoholu bez zrujnovania veškerej snahy vo fitku