Odovzdajte starý mobil v ZOO zachránite ľudoopov + v ZOO BA DOD

0
1006

Spoločenstvo európskych zoologických záhrad sa rozhodlo pre zaujímavú zbierku, pri ktorej neprispievate ani tak peniazmi, ako skôr starými nefunkčnými mobilmi. Tie bude možné odovzdať v zoologických záhradách a za každý mobil získa zoologická záhrada minimálne 40 centov. Nie je to veľká suma, no pri veľkom množstve starých telefónov, ktoré sa neskôr neobjavia na smetisku sa chráni príroda a človek urobí niečo dobré pre zvieratká.

Bratislavčania a ľudia z okolia budú mať napríklad už túto sobotu možnosť navštíviť zoologickú záhradu v rámci dňa otvorených dverí. Rovnaká akcia bude prebiehať aj v Botanickej záhrade a dokonca aj Marián Fúrik, starosta Bratislavy, otvorí návštevníkom aj Primaciálny palác.
Mimochodom, vedeli ste, že sami môžete pomôcť s kŕmením zvieratiek v zoo? V každej ZOO predsa uvítajú, ak prispejete na konkrétne zvieratko, alebo prinesiete jedlo to, ktoré práve v ZOO potrebujú. Najlepšie je sa priamo v ZOO informovať, ak máte záujem pomôcť, čo môžete priniesť. Aj tu platí, že nie hocičo a hocikomu.

zdroj: rádio Viva, naše, bratislava-mesto.eu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ