Kontroly na štadióne MS 2011 zakážu fotiť, vlastné jedlo aj nápoje

0
910

Čím ďalej mám pocit, že sa oplatí skôr byť doma ako na štadióne. Okrem zákazu fotografovať (skrátka výsostné práva na fotenie a kamerovanie majú len televízie a novinári, čo zacvakali, to aby ste sa, bežní ľudia, náhodou nechceli priživiť), tu máme ešte aj zákaz brať si aj vuvuzely a trúbky, čo samozrejme neodsudzujeme, ale po novom je zakázané si brať aj pitie a jedlo. Všetko na jedenie vlastné bude zakázané a zhabané. Naozaj úžasné, pretože každý fanúšik bude nútený bez výhrady čakať v radoch na obmedzenú ponuku stánkov, vyberaví si nemusia vôbec vybrať a pre stopercentne premrštené ceny môžeme čakať aj to, že si kúpu nápojov niektorí aj rozmyslia.

Dôvod?
Neexistuje hádam jediný rozumný dôvod, prečo je zakázané doniesť si z domu nápoje a jedlo. Že by sme mali v malej fľaši minerálky bombu? A keď si odpijem? Ani fľaša do 100 ml s malým nápojom na osvieženie? Nie nič. Takéto informácie momentálne vychádzajú a príliš nepotešia všetkých tých, čo plánujú vyraziť priamo na miesto veľkého diania. Fanúšik Maroš sa k tomu vyjadril „Ak je opatrenie spôsobené pre to, že bude neporiadok z obalov, potom just z tých kúpených nezdravých chipsov obal nechám na sedadle. V tej premrštenej cene sa totiž odzrkadlí nájom stánku s občerstvením, určite nie lacný a z príjmu z nájomného je zas platený upratovač.“

Na letiskách to má aspoň dôvody a úroveň
Kým na letiskách robia kontroly ľudia, ktorí sa vedia správať, riešia pohlavie a pristupujú k svojej práci s určitou úctou k ľuďom, na hokejovom zápase budú zložky súkromnej bezpečnostnej služby, kde tam polícia a najmä dobrovoľníci. Ľudí bude priveľa a oni nebudú mať čas na dohadovanie sa a riešenie individuálnych problémov a nesúhlasov. Nože, pendreky a iné zbrane už je však naozaj hlúposť majiteľa, aby bral. Všetko toto poputuje do košov a ďalší osud si môžeme domyslieť.

Treba platiť…
Nuž teda ak chceme vlastné fotky na majstrovstvách vo vlastnej krajine, budeme musieť platiť. Napríklad stránky Hokej.biz nedávno vraj oslovila česká spoločnosť, ktorá si kúpila práva na fotenie, že im predá nejaké fotky. Ak chcete jesť alebo piť, budete si musieť priplatiť za istotne malý výber jedál za vysoké ceny s podmienkou vystátia si dlhého radu. Neviem veru, či to aspoň s tým jedlom nebolo prehnané. Takéto opatrenia sú totiž na MS novinkou a boli nariadené až teraz.

Zdroj: rádio, Internet, MK, Syseľ, vlastné

ZANECHAŤ ODPOVEĎ