Nudapláže v Bratislave už čakajú svojich prvých návštevníkov

0
19259

1_nudisticke plaze v bratislave

Bratislavské nudapláže začínajú čakať už svojich prvých návštevníkov. Aj keď je voda na prelome marca a apríla ešte stále studená, na opaľovanie už pomysleli viacerí z nás. Pravá letná sezóna sa predsa blíži a nikto nechce svietiť na kúpalisku ako biela žiarovka, no nie? Slovenské nudapláže vo švíkoch nepraskajú a najväčšiu koncentráciu pláží, kde sú plavky prekážkou, nájdeme práve v okolí hlavného mesta. Nudapláže v Bratislave sú známe svojou intimitou a pokojným prostredím. Na mnohých miestach máte svoje súkromie, a ak sa radi vystavujete, pokojne nájdete aj miesto, kde môžete predviesť svoje ťažko vypracované krivky z posilňovne. Ktoré sú tie najznámejšie nudapláže v Bratislave a kam ísť, ak sa chcete opáliť „všade“, no ste hanbliví? 

Koho môžeme stretnúť na nudapláži?

Pravdepodobne pani učiteľku matematiky s jej manželom. Na slovenské nudapláže chodí prevažne staršia generácia, ktorá má tento druh rekreácie ešte zakotvený z mladosti, keď chodenie na nudistickú pláž patrilo k bežným letným činnostiam. Dnes sú teda nudistické pláže v Bratislave populárne najmä medzi staršou generáciou, ktorá si sem rada chodí zaspomínať a postretávať kamarátov. Špeciálnou kategóriou ľudí, ktorí chodia na nudistické pláže, sú aj mladé rodiny s deťmi, preto sa nenechajte vykoľajiť tým, keď uvidíte dcéru s otcom hrať plážový volejbal „len tak“. Nudisti sa však na nudapláže vôbec nechodia predvádzať, čo vám dosvedčia aj tí najstarší, ktorí si sem chodia poležať na deku a čítať knihu. Viaceré výskumy preukázali, že kúpanie bez plaviek je oveľa zdravšie a pohodlnejšie. Avšak, nezabudnite na opaľovací krém, ktorého nepoužitie môže spôsobiť veľmi bolestivé spálenie pokožky na intímnych miestach. To by predsa nikto nechcel.

2_nudaplaz bratislava

Ktoré sú tie najznámejšie nudistické pláže v Bratislave?

  • Nudapláž v Rusovciach

Nudapláž v Rusovciac je jedna z najneznámejších v Bratislave. Malé jazero neďaleko za obcou Rusovce v Bratislave je vyhľadávaným miestom ako nudistov, tak aj návštevníkov s plavkami. Avšak, nudisti a „plavkáči“ sa tu rozhodne nemiešajú tak, ako je to inde. Zadná časť jazera (tá pri hrádzi) patrí výlučne nudistom spolu s malým ostrovom, na ktorý sa dá prejsť v pohode peši. Rusovce sú jednou z prvých nudapláží na Slovensku, no doteraz sa nestali oficiálnym miestom pre FKK pláže. Skratka FKK znamená v nemčine „kultúra slobodného tela“. Voda na jazerách v Rusovciach je priezračná a čistá, niekedy až príliš studená, nakoľko ide o bývalé štrkovisko.

  • Nudapláž v Čunove

Populárna nudapláž sa nachádza aj v Čunove, no mnohým sa môže zdať až príliš ďaleko od mesta. Nudapláž v Čunove je vo vzdialenosti asi 30 minút autom a hodinu autobusom z centra. Nachádzajú sa tu dve jazerá, nudistom je vyhradené to menšie. Delia sa oň však s rybármi, ktorí tu s obľubou trávia celé víkendy v stanoch. Nudistická pláž v Čunove má štrkové pláže a nachádza sa tu viacero vyhradených miest, kde môžete byť úplne sami. Dajte si však pozor na parkovanie – veľa áut parkuje pred rampou, ktorá vedie k jazerám. Nachádza sa tu však žltá čiara, ktorú mnohí vodiči prehliadajú a následne si po celodennom opaľovaní nájdu na aute papuču.

3_nudaplaz v bratislave

  • Nudapláž Zlaté piesky

Bezpochyby najznámejšia nudistická pláž v Bratislave je na Zlatých pieskoch. Ide však o veľmi preplnené miesto, kde si súkromia rozhodne neužijete. Telo na tele, oči na očiach – to sú Zlaté piesky. Ak ste začínajúci nudista, určite vám neodporúčame prísť priamo na túto nudapláž.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokArchitekti na Taiwane si uctili príbeh otrávených žien
Ďalší článokPrvá TED kniha: Teroristov syn
Keď som mal 25, dal som výpoveď aby som sám cestoval po svete. Kancelária nikdy nebola pre mňa. Z cestovateľského blogu Bez Mapy som si spravil zamestnanie na plný úväzok a stal sa digitálnym nomádom. Všetko čo potrebujem k práci je môj laptop, WiFi a hlava plná nápadov. Dlhodobo cestujem po svete a svoje zážitky, rady a tipy ako žiť život na vlastnú päsť zdieľam s tebou na tomto blogu. Pridaj sa ku mne a zahoď svoj strach z nepoznaného.