Nakupujete na zľavovom portáli darčeky? Na toto pozor!

0
2445

Jednou z možností, ako rýchlo vybrať praktické a hodnotné darčeky a nevychádzať pritom z domu, sú zľavové portály. Skúsili sme si to nedávno až po dnes aj my a nestačili sme sa čudovať nad tým, čo všetko sa na zľavových portáloch ponúka a ako môžu ľudí aj zavádzať. Nejde o úplné klamstvo v tom, čo obsahujú ako skôr v tom, ako a čím danú službu a ponuku propagujú. V rýchlosti sme zostavili rebríček piatich problémov, ktoré majú predvianočné zľavové ponuky na zľavových portáloch. V tejto chvíli však nebudeme nič konkretizovať.

Rodinná lyžovačka

1. Akvaparky bez vodných atrakcií

V zime je zážitkom vychutnávať si horúce kúpele pod holým nebom. Ak máte šťastie a sneží vám, je to ojedinelý zážitok vo vodnej pare vidieť strácajúce sa vločky. Všetky tie kúpaliská, ktoré na Slovensku máme, aj tie nachádzajúce sa v okolitých krajinách a všade po Európe, sú bohaté na tobogany a teda aj krásne imidžové fotografie špliechajúcich detí, oteckov, mamičiek s otvorenými ústami, prskajúcej vody a nafukovačiek. V texte sa dočítate, že zľavu na celodenný vstup do vodného blázinca môžete využiť len od decembra 2014 do marca 2015. V lepšom prípade až do apríla 2015 v deň, kedy je posledná prevádzka zimného režimu. Na obrázkoch ste síce doteraz videli tobogany, niekoľko rôznofarebných spletených rúr do seba a zbiehajú sa vám adrenalínové slinky na ten zážitok… no to všetko je v zime vypnuté. Máloktorý akvapark naozaj v zime ponúka všetko to, čo v lete (nejaké v Japonsku, USA, možno v Nemecku). Najmä veľké tobogany sú pravidelne odstavené na zimný odpočinok. Preverujte dispozície ak plánujete nakúpiť takúto zľavu. V zime sú prednosťami akvaparkov rôzne wellness služby, procedúry a odpočinok pre páry, starších, či rodiny, no zárukou je väčší pokoj a menšia tlačenica. Vidieť v zľave 16 fotografií toboganov a len 5 fotografií niečoho iného, to sa dá považovať za zavádzajúce. Tobogany a všetko to, čo nie je v zimnej prevádzke spustené, je na fotografiách celkom zbytočné.

2. Super cena bez super ceny

Prekvapivo pôsobí zľava 65% na autokameru, vďaka ktorej budete mať záznam o každom probléme. Že je konečná cena v konečnom dôsledku cenou vyššou o 5 EUR než najnižšia ponuka na Heureka.sk, zaujíma asi len tých, ktorí veci najskôr preverujú a potom nakupujú. Keď už sme pri kamerách a inej elektronike, niekedy je zábavné čítať, čo všetko je v popise, akoby na zľavové portály ani nechodili ľudia skúsenejší, čo už danú vec používajú. V podstate, v zľavách chýba možnosť komentovať a preto každý nasledujúci záujemca nemá odkiaľ vedieť, že danú informáciu by bolo vhodné radšej mierne poopraviť, alebo že je v popise výrazné preháňanie.

3. Lyžovačka bez lyžovačky

Obrázky danej zľavy na ubytovanie vás lákajú na šťastné rodiny na lyžiach, vidíte a jasne rozpoznávate lyže, snowboardy a nepopierateľné zasnežené kopce, svahy, lanovky. Tie lanovky síce nesedia, ani kopce, či celé okolie, pretože ide často o imidžové fotografie zo zahraničia, no ten háčik sa nachádza až v popise. Narazili sme na dve zľavy, ktoré lákajú na rodinnú lyžovačku, no využitie zľavy je bezvýhradne možné len v prípade mesiacov apríl až november. Čiže mesiace, kedy sa na vleky môžete pozerať možno ak len stojac z trávy a blata.

4. Lyžovačka bez lyžovačky

Tradičný je prípad, kedy zľavový portál láka v titulke na lyžovačku, no o lyžovačke sa v popise nedozviete nič. Ide o ubytovanie, ktoré je vzdialené od najbližšieho svahu aj hodinku chôdze s lyžami na pleci. Základom je, že cieľom tejto šlapanice je stredisko, ktoré patrí medzi známe a naň sa teda oplatí ľudí nalákať.

5. Šampanské bez šampanského, či víno

Už pred mesiacom, minulý rok, aj pred pár rokmi, sme narazili a narážame na to neustále, že niektoré zľavy lákajú ľudí na kvalitné šampanské na izbe, či kvalitné víno. To s tým vínom ešte môže človek prijať, hoci nemusí byť práve kvalitné. Sľubovať však šampanské na izbe a dostať ruský sekt za 1,99 € je na palicu. Chránené označenie vinárskej oblasti Champagne je ľuďmi v cestovnom ruchu a v oblasti gastronómie (už tu sa rozum pozastavuje, či vôbec študovali cestovný ruch) brutálne odignorované a ak náhodou klient vezme takúto ponuku za slovo, má plné právo šampanské žiadať a aj sa ho dočkať. Potom však želáme zodpovedným za tento marketingový ťahák úspešný a stabilný vstup do nového roka 2015 a dostatočné skladové zásoby správne skladovaného Champagne.