Najnovšie sa má mäso ochutiť po tepelnej úprave. Kde je teda pravda

0
1005

Nasoliť, pokoreniť a pridať trošku kuchárskej mágie.

Ak je toto váš recept na stejk, tak vás možno prekvapíme. Znalci z Gourmet Meat Club totiž tvrdia, že ak túžite po dokonalom mäsovom zážitku, tak by ste mäso nikdy nemali dochucovať pred tým, než ho tepelne spracujete.

Dochucovanie a marinovanie mäsa pred tým, než ho šupnete na gril, je podľa odborníkov nesprávne. Ide o akýsi mýtus, ktorý sa nám dostal pod kožu. Ak sa ním pritom budete riadiť, môže to zhoršiť kvalitu vášho jedla.

„Soľ vytiahne zo surového mäsa vlhkosť a dehydruje ho. Po uvarení je tuhé,“ vyjadril sa jeden z odborníkov.

Ako riešenie navrhujú mäso najskôr naolejovať a dochutiť ho až po uvarení.

Týmto pravidlom sa treba riadiť aj pri marinovaní. Chute z marinády vraj aj tak nepreniknú bunkami v červenom mäse, preto je, takpovediac, zbytočné. Jediná ingrediencia, ktorú mäso obsiahne, je soľ. To znamená, že po uvarení bude takéto mäso tuhšie, ako by ste chceli.

Čo by však na to všetko povedal slávny šéfkuchár Gordon Ramsay? Jeho recept na dokonalý stejk totiž hovorí niečo úplne iné: okoreňte mäso z oboch strán, hoďte ho na panvicu a potom pridajte maslo, huby a cesnak. Zalejte smotanou a vývarom.

Komu budete veriť vy? Najlepšie bude vyskúšať si obidva postupy a rozhodnúť sa za seba!

Čítajte tiež:

Poznáte tekutý „cukor“? Možno ho máte práve na stole

Ako prerušiť kruh negatívneho zmýšľania

Tetovanie, ktoré vonia sa stalo skutočnosťou


Zdroj: http://www.independent.co.uk/life-style/food-and-drink/meat-preparing-seasoning-before-cooking-bbq-tough-gourmet-club-steak-kebabs-chicken-a7955236.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ