Najatraktívnejší ľudia chodia na exkluzívne univerzity

0
1724

Podľa Seana Rada, výkonného riaditeľa internetovej zoznamky Tinder, je vzdelanie jeden z najdôležitejších faktorov pri rozhodovaní sa, či s vami ľudia pôjdu na rande. Znamená to teda, či čím elitnejšiu školu vychodíte, tým viac ľuďom sa zapáčite? Tinder sa rozhodol porovnať „zoznamkovú atraktivitu“ študentov a absolventov najprestížnejších amerických univerzít. Výsledky zohľadňujú viacero faktorov a možno vás prekvapia.

Výsledky

Na základe počtu „svajpnutí“ doprava – teda vyjadrení toho, že sa človeku niekto páči – sa na prvom mieste umiestnila Pensylvánska univerzita (Penn). Tú nasledovala Brownova univerzita (Brown) a Kolumbijská univerzita (Columbia)

 1. Harvard
 2. Yale
 3. Princeton
 4. Dartmouth
 5. Cornell
 6. Columbia
 7. Brown
 8. Penn

Ďalším sledovaným faktorom bol počet spojení (matches). Tu bodovala Columbia. Štatistika však neprihliada na počet študentov a absolventov či polohu – v New Yorku, kde sídli Columbia, sú asi šance na spojenie väčšie než kdekoľvek inde.

 1. Columbia
 2. Penn
 3. Harvard
 4. Cornell
 5. Brown
 6. Yale
 7. Dartmouth
 8. Princeton

Tretím kritériom boli super lajky (super likes). Tie umožňujú používateľom vyjadriť, že si niekoho vybrali, aj keď ich potenciálny partner na rande ešte neoznačil potiahnutím prsta doprava. V tejto kategórii vyhrala Harvardova univerzita. Hoci sa v celkovom počte lajkov umiestnila na poslednom mieste, jej študenti a absolventi majú väčšiu šancu, že sa s nimi niekto bude chcieť veľmi stretnúť.

woman-690216_1280

 1. Harvard
 2. Penn
 3. Columbia
 4. Yale
 5. Cornell
 6. Princeton
 7. Brown
 8. Dartmouth

Posledný sledovaný faktor bol počet skupinových stretnutí. Tie sú na americkom Tinderi dostupné od júla. Štatistiky narábajú s absolútnymi číslami a nezohľadňujú počet ľudí. Najviac sa stretávali ľudia z Cornellovej a Harvardovej univerzity.

 1. Cornell
 2. Harvard
 3. Penn
 4. Columbia
 5. Yale
 6. Brown
 7. Princeton
 8. Dartmouth

Zdroj: www.businessinsider.com

Prečítajte si tiež:

Miley propaguje novú sexuálnu orientáciu

V týchto krajinách vás za častejší sex odmenia

ZANECHAŤ ODPOVEĎ