Na Slovensko prichádza Bauhaus, prvú predajňu otvorí vo Pharos Bratislava

0
3313

BauhausV tesnej blízkosti letiska má niekoľko ročných prípravách konečne vyrásť niečo jasnejšie. Nákupné centrum Pharos, ktorého názov je už nejaký čas na rôznych dopravných značeniach v okolí, no samotné Pharos nikde, sa začína pomaly rysovať. Prvý obchod, ktorý pred pár dňami oznámil Bratislavčanom svoju výstavbu je nemecká sieť Bauhaus, ktorú mnohí Slováci poznajú skôr z Čeckej republiky, prípadne Maďarska. Obchod veľmi podobný na Baumax, rovnako zameraný na stavbu, prestavbu, kutilstvo a záhradu, bude zrejme prvým z obchodov, ktoré budú tvoriť podstatnú časť a základ Pharosu. Bude však nie len v tesnej blízkosti letiska M. R. Štefánika, ale aj v blízkosti predajne Hornbach, ktorá má taktiež rovnaké zameranie.

Bauhaus svoju výstavbu prezentoval na troch ťažkých lodných kontajneroch s plachtou, kde informuje všetkých okoloidúcich po Hradskej ceste o výstavbe tejto predajne. Vzhľadom k polohe pôjde o nízke budovy, orientované skôr na šírku s parkovacími miestami okolo seba doplnenými zeleňou.

Čo môže priniesť otvorenie predajne?
Bauhaus ako jeden z popredných predstaviteľov obchodných sietí typu Baumax a Hornbach, je v zahraničí považovaný za plnohodnotného partnera. V niektorých krajinách sa stretneme aj s OBI, na Slovensku máme HOBBI, prípadne aj menší Prespor. Príchodom novinky na náš trh môžeme očakávať zaujímavé cenové akcie, spestrenie ponuky. Nová sieť predajní má v niektorom sortimente svojho vlastného dodávateľa, čím by sa dalo hovoriť o obohatení ponuky. Napríklad v rámci výrobcov náradia, dizajn dreveného nábytku, železiarskych nástrojov a podobne. Nadšený však určite nebude Hornbach, od ktorého bude samotný Pharos vzdialený vzdušnou čiarou len cez cestu.

Bauhaus v Európe
Bauhaus je známy v mnohých krajinách Európy. Presnejšie ide o Nemecko, Maďarsko, Holandsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Turecko, Slovinsko, Rakúsku, Nórsko, Island, Chorvátsko, Fínsko, Dánsko, Estónsko a Bulharsko. Pokrýva celú Škandináviu a väčšinu Európy. Z našich susedov zastúpenie chýba len v Poľsku a na Ukrajine. V Českej republike majú 8 predajní. Deviata predajňa v centre Ostravy bola minulý rok uzavretá z dôvodu aj iného stavebného plánovania v okolí ulice Stodolní. Nie pre nezáujem. Práve naopak, Bauhaus sa do Ostravy vráti len čo nájde vhodnú nehnuteľnosť na otvorenie novej predajne.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ