Len po vlastných z Martina do Humenného? Janka a Matej sú už na ceste

0
2177

Janka Matej putovaniePrešli by ste horami pešo z Martina do Humenného? Väčšina zo súčasných ľudí si na niečo také zrejme ani vôbec netrúfa. V minulosti naši predkovia mnohé vzdialenosti prekonávali po svojich. Niekoľko dňové, či týždňové putovanie pritom prinášalo mnoho zážitkov a poznávania, ktoré bolo síce náročné na čas a šliapanie, no malo niečo do seba. Napriek tomu sa v súčasnosti pokus o prekonanie vzdialenosti po svojich zdá niečo ojedinelé. Ak sa to spojí s príjemnou cestou naprieč našimi horami a lesmi, môže byť z toho celkom zaujímavé čítanie.
Dvojica Janka a Matej sa rozhodli absolvovať trasu Martin – Humenné po svojich, Prekonajú Veľkú Fatru, Nízke Tatry, Slovenský Raj. Bližšie svoj plán predstavujú sami:

Zahodiť hodinky a len tak nechať plynúť čas. Konečne vypadnúť z toho sveta, ktorý je hektický a beží strašne rýchlo. Vyhodiť zo svojho života stereotyp a len tak sa nechať unášať vlastnými nohami. To bola jedna z prvých myšlienok našej cesty. Oddych, pohoda, pokoj, relax. Trošku inak ako si to predstavujú ostatní. Chceme tento čas stráviť v spoločnosti našich krásnych slovenských hôr. Len tak kráčať a nechať sa poháňať troškou adrenalínu. Sme mladý pár, ktorý sa rozhodol časť svojho leta prejsť z Martina do Humenného. Pri tejto príležitosti sme spojili všetky naše schopnosti a vytvorili sme turistický denník, v ktorom budeme každodenne pridávať naše zážitky a fotky z tejto cesty. Nechceme, aby ľudia našu cestu len sledovali, ale aj pridali k nám. Vyrážame okolo 23.7 a už teraz sú veľké ohlasy na našu stránku a ľudia majú chuť sa k nám pridať. Chceme cestu zvládnuť v prvom rade peši, bez použitia dopravných prostriedkov a dúfame, že s podporou, nie len našich priateľov, ale aj vás sa to podarí. Trasa bude kopírovať najmä povrch Veľkej Fatry, Nízkych Tatier, Sloveského Raja.
Sú miesta, ktoré chceme v každom prípade navštíviť: Kráľova Studňa, Malinô Brdo, Vlkolínec, Liptovskú Maru, Demänovskú Dolinu, Chopok, Ďumbier, Kráľovú Hoľu, Morské Oko. Chceme vás všetkých pozvať na spoločnú turistiku. Keď už nie ste takými aktívnymi turistami tak aspoň dúfame, že sa vám naša cesta bude páčiť a že budú len pozitívne ohlasy. Držte nám palce a na všetkých, ktorý nám budú robiť spoločnosť sa tešíme.

Janka a Matej k svojmu putovaniu vytvorili aj denník, ktorý nájdete na adrese http://pohorach.sk/. Chcete sa k nim pripojiť? Nájdite si ich cez spomínané stránky.