Kalorický skener

0
1787

muffins

Tento drobný skener vám povie, koľko kalórií obsahuje jedlo, ktoré máte pred sebou na tanieri.DietSensor je vychádzajúcou novinkou, ktorá dokáže analyzovať molekuly v jedle a vyhodnotiť, koľko kalórií má vaša miska cereálií, plátok syra či zákusok.

Tento vynález by mohol vyriešiť mnoho problémov a uľahčiť stravovanie ľudom, ktorí potrebujú dôsledne dodržiavať diétu. Prístroj zostrojili Astrid a Rémy Bonnasseovci, keď zistili, že ich dcérka trpí diabetom prvého typu. Prístroj potrebovali na monitorovanie jej príjmu sacharidov. Aplikácia využíva SciO – ručný molekulárny skener od Consumer Physics, ktorý zaznamenal veľký úspech prostredníctvom svojej Kickstarter kampane.

SciO odoberie molekulárne „odtlačky” potraviny a detailné informácie pošle do smartfónovej aplikácie prostredníctvom Bluetooth. Databáza dokáže previesť tieto informácie do údaja o kalorickom obsahu.

DietSensor nie je však jediný produkt svojho druhu. Spoločnosť GE predstavila prototyp kalorického skenera v roku 2014 a s ďalším prístrojom, ktorý analyzuje požitú potravinu, sme sa zoznámili minulý rok na svetovej výstave spotrebnej elektroniky (Consumer Electronic Show).

 

Na tomto linku si môžete pozrieť video vysvetľujúce použitie DietSensoru.

 

Skener dokáže analyzovať len jednotlivé druhy potravín – povie vám, koľko kalórií má plátok šunky, koľko rožok alebo kúsok syra. Nedokáže však určiť kalórie celého plneného rožka.

Spôsob, akým prístroj pracuje

Postup je nasledujúci: priložíte skener k jedlu, aplikácia v smartfóne vás vyzve, aby ste odfotili potravinu, z čoho vypočíta jej objem. Potom aplikácia vyhodnotí a vypíše kvalitný odhad nutričnej hodnoty potraviny. Dobrou správou je, že databáza aplikácie je stále obnovovaná a dopĺňaná dátami o ďalších potravinách. Zlou správou je, že za tento update sa platí mesačný poplatok.

Aj napriek tomu je to stále zaujímavý nápad – lepší život vďaka molekulárnemu skenovaniu!

Zdroj: http: techinsider.io