Ako zistíte, že Couchsurfing nie je pre vás?

0
1541

1

V období rozmáhajúceho sa cestovného ruchu, neuveriteľne lacných leteniek a v období, keď sa ľudia, ktorí si kedysi museli pýtaj povolenie na vycestovanie do Rakúska a teraz sa môžu rozhodnúť, že odletia večer do San Francisca len tak, je tu aj Couchsurfing. Všetci isto viete, že ide o spanie zadarmo u miestnych, kde ušetríte nemalé peniaze za hotely a spoznáte miestnu kultúru. Je však Couchsurfing naozaj pre každého a ako spoznáte, že ste pre túto formu cestovania naozaj stvorení? Prečítajte si tento článok, po ktorom budete vedieť, či si máte najbližšie hľadať hotel, alebo napísať miestnym, ktorí vás ubytujú zadarmo.

 

Poznávanie kultúry nie je ani zďaleka o múzeách

 Ak si pod poznávaním kultúry predstavujete, že strávite pol dňa v múzeu, bohužiaľ, sklameme vás. Poznávanie kultúry je presne to, prečo vznikol Couchsurfing. Myšlienkou nie je spanie zadarmo (aj keď to tak mnoho ľudí chápe), ale spoznanie miestnej kultúry do jej úplných základov. Mnohí nadšenci Couchsurfingu neoblomne tvrdia, že danú krajinu vôbec nespoznáte, ak sa neubytujete u miestnych. Niečo na tom pravdy je a musíte si to uvedomiť. Ak idete spať k niekomu, kto vám ponúkne zdarma jeho gauč v obývačke, spraví vám raňajky a ukáže svoje mesto, určite za to bude chcieť niečo naspäť. Čo? Spoznať vás a vašu kultúru – mnoho slovenských „couchsurferov“ si preto so sebou nosí do zahraničia kofolu či horalky, ba dokonca aj zmes na prípravu bryndzových halušiek. Pointa Couchsurfingu je spoznať miestnych ľudí a spôsob, akým žijú. Najväčšou chybou, ktorú môžete spraviť je, že prídete na dohodnuté miesto a poviete hostiteľovi, že sa nechcete rozprávať, že ste len chceli zadarmo prespať – v tom prípade nedostanete dobré hodnotenie. Neskôr, so zlým hodnotením, nájdete ťažko niekoho, kto vám dá ubytovanie zadarmo.

couch

 

Je Couchsurfing zadarmo vo všetkých krajinách?

 Je proti hlavným pravidlám Couchsurfingu, pýtať si za prespanie peniaze. Avšak, na svete je krajina, ktorá si z Couchsurfingu spravila veľký biznis – Kuba. Správne, ubytovanie na Kube v žiadnom prípade neriešte cez Couchsurfing. Aj napriek tomu, že tým Kuba porušuje pravidlá, nájdeme tu mnoho profilov z Kuby, ktoré ponúkajú ubytovanie. Vždy však za peniaze! Niet sa však čomu čudovať, stále tu platí zákon, ktorý zakazuje turistom a návštevníkom prespávanie u miestnych. Ak vás chce miestny nechať u seba prespať, musí zaplatiť vláde za špeciálne povolenie. Ak však nechcú hostia za prespanie peniaze, buďte ostražití – niektorí majú profil len preto, aby mali sex. Vždy vyberajte len profily, ktoré obsahujú veľa fotografií, sú vyplnené a majú veľa dobrých hodnotení.

3

Couchsurfing je spôsob, ako spať v zahraničí zadarmo a ušetriť nemalé peniaze za hotely a hostely. Avšak, ako vieme zo života, nič nie je zadarmo a Couchsurfing je najmä o kultúrnej výmene, spoznávaní života miestnych v novej krajine a práve počas tohto času stráveného doma u miestneho zistíte, aké veľké kultúrne rozdiely sú aj medzi krajinami, ktoré nie sú od seba veľmi vzdialené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ