Je smoothie zdravé? Máme pre vás špeciálny wellness recept

0
3019

Chcete kráčať s dobou? Rozmýšľali ste nad tým, že si kúpite mixér a začnete každé ráno vyrábať svieže „smoothies“ pre vitalitu, zdravie a krásu? Dnes si smoothie robí už každý a je až priam neuveriteľné, koľko a čo všetko dokážu ľudia vložiť do mixérov. Čo by predsa bolo nezdravé na smoothie? Množstvo vitamínov, vlákniny a minerálov. Prečo sme tento fenomén neobjavili už dávnejšie? Avšak, ako to často býva, aj pri smoothie platí pravidlo, že všetkého veľa, žiaľ, škodí. Prečo by ste nemali vypiť viac ako jedno smoothie denne a na čo si dávať pozor? Máme pre vás zdravý recept, no pamätajte – všetko s mierou.

je-smoothie-zdrave

Je smoothie zdravé?

Zoberme si príklad, bánánovo-mangové smoothie. Delikatesa a navyše zdravá. Čo všetko sem ide? Jeden celý banán, polovica manga a jeden pomaranč. Môžete pridať jogurt a podľa chuti ďalšie ingrediencie. Všetko vložíme do mixéra a za pár minút vypijeme. Pravdepodobne nás to nezasýti, tak si spravíme ešte jeden, keď je to také zdravé.

Na druhý deň vyskúšajte všetko to ovocie zjesť na posedenie bez mixovania. Dva banány, dva kusy manga, dva pomaranče a dva jogurty. Neuveriteľné množstvo, že? Ovocie navyše obsahuje veľmi veľa cukru a mango aj kalórií. Ak by ste si takéto smoothie dopriali pravidelne každý deň, ručička váhy by sa začala hýbať smerom nahor. Áno, aj zo smoothie môžete ľahko pribrať. Mnohí odporúčajú smoothie konzumovať ráno, aby ste dodali telu chýbajúce živiny pre štart do dňa. Cukor, ktorý sa nachádza v ovocí, vám energiu dodá, no nie na dlho. Aj keď ide o fruktózu a nie o glukózu, na telo má podobné účinky – rýchly vzostup energie a následný prudký pokles a únava.

smoothie-recept-chudnutie

Aké smoothie je naozaj zdravé?

Každé, no v správnej miere. Ak smoothie milujete a neviete sa ho vzdať, pite ho najmä doobeda – po obede by vám obrovská dávka cukru nemusela prospieť. Skúste však zeleninové smoothie, ktoré neobsahuje skoro žiaden cukor. Kaloricky sú na tom podobne ako ovocné smoothie, najmä pre časté pridávanie orechov alebo kokosového mlieka či vody. Avšak energia z týchto nápojov vám vydrží oveľa dlhšie, nakoľko sa uvoľňuje postupne.

 

Recept na Wellness smoothie

  • 3 listy zeleného šalátu
  • 1 banán
  • hrsť orechov alebo mandlí
  • 1 lyžica včelieho medu
  • 1 šálka kokosovej vody
ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokMáme zoznam: Do vesmíru sme poslali pavúky aj 3D tlačiareň
Ďalší článokTakto vyzerajú moderné interiéry s prvkami folklóru!
Keď som mal 25, dal som výpoveď aby som sám cestoval po svete. Kancelária nikdy nebola pre mňa. Z cestovateľského blogu Bez Mapy som si spravil zamestnanie na plný úväzok a stal sa digitálnym nomádom. Všetko čo potrebujem k práci je môj laptop, WiFi a hlava plná nápadov. Dlhodobo cestujem po svete a svoje zážitky, rady a tipy ako žiť život na vlastnú päsť zdieľam s tebou na tomto blogu. Pridaj sa ku mne a zahoď svoj strach z nepoznaného.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ